| sinziana1 a întrebat:

Ce reprezinta muzica pentru voi? Ce importanta are muzica in viata voastra?

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Muzica e foarte importanta pentru mine. Consider ca fara muzica nu ar fi viata. Atat de importanta e muzica.

| cornel a răspuns:

Ma linistestehappy

ma face sa ma gandesc happy

| Andra_3307 a răspuns:

Muzica in viata mea pe plan emotional are un procent de 90%
in viata mea nu cred ca exista zi in care sa nu fredonez sa nu cant sa nu zbier(in sensul de a canta tare la o melodie) deci nu cred ca s`ar putea trai fara melodiitongue

| pauladrian a răspuns:

Muzica te face fericit, te face sa plangi. In cluburi de ex muzica te face sa te simti bine, sa traiesti senzatii tari si multe alte exemple. Oricum fara muzica durata medie de viata ar fi mai scazuta.

| raisssa a răspuns:

Muzica pentru mine e un refugiu, de cele mai multe ori...ma face sa uit de probleme, sa iubesc, sa urasclaughingsa imi conturez vise, sa cad in deceptii, sa ma rup de realitate, sa cred.si as putea continua asa la nesfarsit.sunt putine lucruri de care sunt dependenta in viata asta, iar muzica e unul dintre ele.life is like a bitter sweet symphony.

| coosmin24 a răspuns:

Relaxare.bineinteles.

| Ea a răspuns:

Viata este mai frumoasa pe fond muzical. Pasii sunt mai inspirati, deceptiile mai putin profunde, fericirea mai intensa.
Imi place sa uit de mine ascultand sunetele pe care le produc clapele sub degetele lui Yiruma, sau sa ascult "This is the life" de Amy Macdonalds in timp ce ma grabesc sa ajung la scoala.
Ma linisteste "Someone`s watching over me" atunci cand sunt dezamagita si am impresia ca fiecare zi poate deveni o secventa din filmul meu preferat atunci cand ascult "Only hope"...

| BingBang :D a răspuns:

Pentru mine muzica inseamna ceva foarte important, adica fara ea nu as putea trai, ea mereu ma invioreaza sau ma inveseleste. Mereu imi creeaza o stare de bine si o energie pozitiva, + ca genurile care le prefer, si melodiile ma caracterizeaza in viata de zi cu zi...
cam atathee hee
fundita?happy

| dony a răspuns:

Muzica e sursa mea de energie!

portia de veselie http://SPAM.blogspot.com/

| chrystyna a răspuns:

Pai muzica iti ofera tot ce nu-ti pot oferi prietenii, familia, iubitul.Pe mine una ma ajuta sa trec peste toate.Ascult muzica cand sunt fericita, cand sunt plictisita, cand sunt trista. O ascult mereu.Nu as putea trai fara ea.Nu plec nicaieri fara muzica mea preferata.Am melodii preferate, fie rock, fie hip-hop, fie dance pe care le ascult atunci cand simt ca numai ele ma pot ajuta.Deseori muzica te face sa treci peste multe.Iti reda speranta, putere, fericire, etc.Pe unii chiar ii ajuta mai mult sa fie singuri si sa asc muzica decat sa vb cu cineva de care nu ar fi inteles.Eu pot sp ca muzica, de fapt artistii pe care ii iubesc si ii ascult imi sunt ca niste "prieteni".

| Alina_5575 a răspuns:

O cale usoara de a ma calma cand sunt nervoasa sau cand sunt suparata unele melodi ma scot din stari naspa depinde si de starea mea de spirit.

Oricum nu este zi in care sa nu ascult macar 10 minute muzica.

| 1993 a răspuns:

Pai pentru mine muzica e o modalitate de relaxare, o modalitate prin care uit oarecum de viata cotidiana