| Lady_6501 a întrebat:

Ce reprezinta pentru voi muzica?
O simtiti? Face parte din viata voastra zi de zi?

Răspuns Câştigător
| cornculapte a răspuns:

Muzica este printre cele mai importante lucruri din viata mea. Desigur ca o simt, de aceea sunt atat de revoltata impotriva tampeniilor de melodii noi romanesti care nu sunt in stare sa transmita nimic - sunt compuse pentru simpla comercializare.

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Muzica inseamna viata pentru mine. Vibrez mereu in fata muzicii. E ceva ce ma relaxeaza. Te face sa constientizezi si sa accepti mai usor anumite realitati. E ceva fata de care nu as putea vedea viata.

| RM a răspuns:

Pentru mine muzica inseamna ceva in care ma regasesc si cu ajutorul careia ma pot relaxa. Muzica este un mod de a trai. Iti creeaza diferite stari, deci, face parte din viata mea de zi cu zi. Si ca sa citez un vers dintr-o melodie: "The music tells me what to feel"(Miley Cyrus - Who Owns My Heart). Muzica este o intreaga sursa de inspiratie in diferite feluri. happy

| Bubu a răspuns:

N-as putea sa traiesc fara muzica day dreaming

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Bună.
Pentru mine, muzica reprezintă un mod de a evada din rutina zilnică, de a mă relaxa, a mă simţi bine. În fiecare zi ascult muzică, nu aş putea trăi fară muzică, deoarece dă culoare vieţii.

| hehehe a răspuns:

Categoric. Incerc sa gasesc cat mai multe melodii care ma reprezinta, de fapt, in care ma regasesc. si ciudat, le gasesc la momentul potrivit. Simt muzica pentru ca am norocul ca, in anumite melodii sa ma regasesc 100%.

mitsu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poezia si muzica buna in viata, e ca zaharul si sarea la prepararea mancarurilor.