| allyce a întrebat:

Ce sa intimplat cu Alexander Rybak?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ce? Cum? Unde?thinking
Frumuselul ala n-are nimic nu iti face grijihee hee
Are succes, era de asteptat pana la urmawinking
Interpretarea lui a fost cea mai buna din ultimii 15 anibatting eyelashes

| cevazacelamineintorace a răspuns:

Alexander Rybak a asigurat Norvegiei calificarea direct în finala de anul viitor a concursului Eurovision şi calitatea ţării de organizator.

Cântăreţul, născut în Belarus, a fost întrebat dacă acest lucru l-a ajutat să câştige finala Eurovision.

Rybak a explicat că ţara sa natală este cunoscută pentru starea melancolică a localnicilor, în timp ce unii dintre cei mai fericiţi oameni din lume trăiesc în Norvegia, iar acest mix a reprezentat pentru el cheia succesului.

Alexander Rybak s-a născut la Minsk, în 1986, iar pe când avea patru ani familia sa a decis să se mute în Norvegia. Încă de la cinci ani a început să cânte la vioară şi pian.

În 2004, lui Rybak i s-a acordat premiul Anders Jahre Culture. A participat la un concurs de căutare a talentelor în Norvegia, iar în 2006 a câştigat competiţia Kjempesjansen, cu o compoziţie proprie, "Foolin'".

Albumul său de debut "Fairytales" va fi lansat pe 29 mai în Germania, 2 iunie în Norvegia şi 4 iunie în Finlanda.

Piesa "Fairytale" este al doilea single inclus pe album. Piesele incluse pe album au fost compuse de Alexander Rybak, Henning Sommerro şi Rolf Lovland.

| Ana a răspuns:

N-am mai auzit de el nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am mai auzit nimic de el, am mai ascultat piesa lui de lansare cand am gasit un poster cu el.