| anonim_4396 a întrebat:

Ce se dansează de obicei la o nuntă? (mă refer la dansurile specifice)

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy La o nunta cu traditie, se danseaza toate tipurile de dans.hora, sarba, geampara,vals, tango, brasoveanca, usoara, si un pic de manele dupa masa, la o nunta cu fite, se schimba registru...dar sa nu uitam ca si ei sunt oameni si isi dau in petic la un pahar de sampanie in plus, asa ca se danseaza maneaua fara numar.dar daca ii intrebi a 2 a zi, pauza nene, zice ca au dansat numai vals si au ascultat muzica ambientalahee hee

| floripufi a răspuns:

La o nunta se danseaza mereu dansul pinguinului.

| AndreyG a răspuns:

Eu chiar as vrea sa te ajut dar nu prea am fost la nunti.Iti dau doar o mica opinie.Cineva a zis odata ca a deschis nunta cu o melodie romantica.Marcel Pavel - Frumoasa mea.Eu personal cred ca e o idee buna si as face-o si eu.Bineinteles conteaza si daca barbatul respectiv are o fire mai romantica etc. Daca nu, chemati lautari si bagati manele cum se face de obicei presupun.

| Crina333 a răspuns:

Pai se danseaza dansul pinguinului, vaslul miresei si hore.cam atat