| Pentagram a întrebat:

Ce se mai aude despre trupa Skillet?! Multumesc anticipat big grin

2 răspunsuri:
| ÐÿÅ a răspuns:

Chitaristul de la Skillet, Ben Kasica, a anuntat recent ca va parasi formatia pentru alte ocupatii. Kasica si John Cooper au anuntat stirea pe site-ul oficial al formatiei.
"Chitaristul nostru de mult timp Ben Kasica ajunge la finalul timpului alaturi de Skillet", anunta John Cooper pe website-ul oficial."Intotdeauna am stiut ca va veni un timp cand Ben fa parasi formatia si isi va continua visele, si acum s-a ajuns aici.Suntem o familie si ii vom simti lipsa. Apreciam cat de greu a muncit alaturi de noi si ii dorim tot binele din lume".

"A fost o aventura incredibila pentru mine", spune Kasica intr-un post de pe website."Alaturandu-ma trupei dupa ce am implinit 16 ani si practic crescand de-a lungul aventuri, nu aveam idee cat va tine aceasta calatorie dar m-am bucurat imens de ea.Ma simt binecuvantat si onorat sa fi facut parte din istoria formatiei Skillet".