| UnVis a întrebat:

Ce parere aveti despre trupa Skillet?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca faceai o aluzie la mine, sa stii ca ma supar(nu ca ti-ar pasa). Stai calm, nici mie nu-mi prea plac, doar ca, in lipsa de cultura muzicala(cel putin recunosc) nu-mi dadeam seama de ce. Si de obicei nu prea am rabdare sa citesc despre trupe pe internet. Am ascultat cel mult 4 melodii de la ei, si nu m-au impresionat niciodata prea mult. Dar nu cred ca e cazul sa ne luam de cei care ii asculta, doar pentru ca nu le place metalul(Sa fiu sincera si eu mai am de lucru pana sa il diger, asta nu inseamna ca nu ii respect pe metalisti si mi-as dori sincer sa imi placa mai mult).
Eu parca prefer sa stiu ca asculta asta decat "vara nu dorm".winking
Multumesc, oricum pentru explicatie.

9 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Sunt de căcat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MalleusMaleficarum):

Stiu ca ti-a cerut doar parerea, dar asa...pentru mine, ai si un argument?

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, sunt comericiali, cântă christian rock, rock alternativ şi nu metal (genuri pe care le urăsc) şi sunt ascultaţi de pi-de care nu au destul sânge în ele să asculte ceva calumea.

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu metal e genul, aşa se numeşte.
Nu pun pe nimeni să asculte metal, nici nu-mi pasă. Însă îţi dau un sfat, pentru că văd că nu eşti tută: lasă trupele gen Skillet şi ascultă rock ca la mama lui, trupe clasice.
http://www.avrev.com/top-100-bands-of-all-time/top-10-rock-bands/index.php
Aşa am început toţi, şi pe parcurs începi să asculţi şi alte genuri mai, să zicem, "hard".

| anonim_4396 a răspuns (pentru MalleusMaleficarum):

Deci nu sunt "tuta". Ma bucur sa aud asta.
Oricum, faza cu "asa am inceput toti" m-a linistit putin. Incepusem sa cred ca voi continua sa-mi imaginez ca sunt ceva ce nu voi putea fi niciodata.(daca intelegi ce vreau sa spun).
Si stiu ca metal e genul, n-am inteles ce-ai vrut sa spui cu asta.
Oricum, simt si eu ca "evoluez", daca-i stii de unde am inceput... laughing

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru anonim_4396):

"nu metal" sau "new metal"- se scrie în ambele feluri, eu scriu cu "u" (ü), care se citeşte ca în Zürich.
Şi atunci când am zis că aşa am început toţi nu m-am referit la "toţi am început cu Skillet, Avenged Sevenfold, Three Days Grace etc.", m-am referit la rock-ul clasic. (Led Zeppelin, Deep Purple, Van Halen, Lynyrd Skynyrd, Jimmi Hendrix ş.a.m.d).
Bine, sunt şi mulţi care au început cu mizerii ca cele enumerate în falsul citat şi apoi s-au "deşteptat" (sau nu), poate tu o să te numeri printre ei, poate nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MalleusMaleficarum):

Daca faceai o aluzie la mine, sa stii ca ma supar(nu ca ti-ar pasa). Stai calm, nici mie nu-mi prea plac, doar ca, in lipsa de cultura muzicala(cel putin recunosc) nu-mi dadeam seama de ce. Si de obicei nu prea am rabdare sa citesc despre trupe pe internet. Am ascultat cel mult 4 melodii de la ei, si nu m-au impresionat niciodata prea mult. Dar nu cred ca e cazul sa ne luam de cei care ii asculta, doar pentru ca nu le place metalul(Sa fiu sincera si eu mai am de lucru pana sa il diger, asta nu inseamna ca nu ii respect pe metalisti si mi-as dori sincer sa imi placa mai mult).
Eu parca prefer sa stiu ca asculta asta decat "vara nu dorm".winking
Multumesc, oricum pentru explicatie.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Mi se par foarte tari; stiu ca sunt foarte cunoscuti si apreciati.
Mie personal imi plac mult.

P.S: Baterista e hot! laughing

| Differentx13 a răspuns:

Ador trupa. Au niște melodii foarte tari! happy

| DubstepQueen a răspuns:

Ador trupa \m/.