| nelutuzorca a întrebat:

Ce stiti despre Gheorghe Zamfir? Mai traieste si daca da pe unde, ce mai face?

2 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Traieste...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.bestmusic.ro/......-66198-l-1
In 2008 a avut un accident de masina pe Calea Grivitei,
La sase ani dupa expulzarea din Israel, pentru antisemitismul manifestat in textele publicatiei "Romania Mare", Gheorghe Zamfir genereaza un nou scandal la Tel Aviv. Celebrul naist, aflat in aceste zile in Israel pentru o serie de concerte, se vede pus din nou la zid de catre organizatiile evreiesti si risca sa nu poata sustine concerte,
pe 13 ianuarie 2009 a avut un concert la sala palatului, pe 13 mai concert la suceava, sambata, 30 octombrie 2009, de la ora 17. 30, la Casa Sindicatelor din Pitesti va avea loc un concert extraordinar de caritate al maestrului Gheorghe Zamfir.