FlorinGrozea
| FlorinGrozea a întrebat:

Ce trupă vă place mai mult: BUG Mafia sau Paraziții? De ce?

27 răspunsuri:
| MM a răspuns:

Parazitii. Mi se par mai inteligenti, versurile sunt facute cu cap.Nu baga la 2-3 cuvinte 'viata de strada', 'baieti de cartier'. Lumea s-a saturat de peste 10 ani sa-i auda pe cei de la B. U. G si La Familia cum se plang de viata de cartier. Nu asta inseamna hip-hop. Parazitii au evoluat.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Hmmm...nu stiu ce sa sp happyDintre astea 2 aleg Parazitii.Nu sunt ei asa grozavi dar dintre aceste 2 trupe pe ei ii aleg big grin

| Flav a răspuns:

Mafia mai exista? A mai scos ceva?
Parazitii bineinteles. Sunt cei mai tari in versuri, negative si concerte.
Ombladon sta la 2 strazi de mine in Bucuresti. happy ''Cel mai prost din curtea scolii'' a spart topurile acum 2 ani.
Inca ceva. Mafia mai exista ca trupa? Sau traieste doar din amintiri?

| Silvia a răspuns:

Imi plac amandoua. poate mai mult BUG Mafia happy

daniela
| daniela a răspuns:

Nu sunt fan al niciuneia din cele doua formatii, nu-mi place genul.

| kuka a răspuns:

Nici una. Nu limita preferintele utilizatorilor la doar doua trupe, mai bine intrebai -de exemplu- care este trupa romaneasca preferata..sau ceva de genul :}

| Klara a răspuns:

B. U. G. au uneori niste versuri atat de sensibile incat iti dau lacrimile, dar mie imi plac mai mult Parazitii.

cami
| cami a răspuns:

Sa sti ca nu mi-ai raspuns la intrebare tongue ...Caut-o.ii ceva mai jos.[Categoria Muzica happy ]

FlorinGrozea
| FlorinGrozea explică:

BUG Mafia vor lansa luna aceasta albumul ’Viața Noastră vol.2’ și videoclip nou.

| conflict a răspuns:

Saut Florin! Din punctul meu de vedere B. U. G. Mafia si parazitii nu pot fi comparate, deoarece fiecare are ceva al sau, modul de a transmite mesaje prin melodiile lor este diferit, cu toate ca de multe ori este acelasi, singura diferenta este aparitia lor pe piata, Mafia fiind cea dintai a captat atentia deoarece era singura trupa de hip-hop din Romania.Deci... nu cred ca exista vreun grad de comparare a trupelor. PACAT ca in Romania trupele de hip-hop le numeri pe degete, o zi placuta!

| JackieSue a răspuns:

Ambele sunt la fel de bune.

| MissD a răspuns:

Parazitii.

| Encore a răspuns:

Le apreciez pe amandoua
Sunt 2 trupe vechi si de succes

| AndrusKanu a răspuns:

Paraziţii

| aneta a răspuns:

Nu prea le ascult dar daca e sa aleg una... BUG Mafia.pentru ca de la ei am ascultat mai multe piese

| blackkrose a răspuns:

BUG Mafia ia cam trecut vremea ..acum is Paraziții...deci Parazițiiwinking

| buburuzAndreea a răspuns:

Prefer Parazitii pentru ca au versuri mai actuale si mai diversificate. Oricum nu e genul meu de muzica preferat.

| Allexaaaandra a răspuns:

Nu stiu de ce, dar BUG Mafia, sau Mafia cum s-or chema acum, mi se par mai "delicati" prin modalitatea de a transmite mesajele melodiilor.Asta e parerea mea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Phoenix.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna. Urasc genul asta de muzica.Numai injuraturi.Nu mi se pare muzica.Muzica e ceea ce canta Michael Jackson.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BUG Mafia. De ce? simplu am ascultat de la varsta de 7 ani si imediat fac 22 si tot imi place. Imi e greu sa explic in cuvinte exact de ce, dar sunt fan Bug mafia pana la moarte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parazitii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PARAZITII binenteles... BUG Mafia mai putin...imi placeau mult la inceput cand sau lansat ...erau mai UNDERGOUND

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand mai scoate paraziti muzici noi ca eu nu am mai vazut noi. Iar trupa mea preferata este paraziti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe departe bug mafia sunt mai buni si au cel mai mare succes mai ales dupa scandalul cu la familia care pretindea ca ei sunt concurenta. la familia sunt nimic.parazitii sunt concurenta. ori cum bug mafia sunt mai bunibig grin

| wizard_cristi a răspuns:

Una mai proasta ca alta. Muzica romaneasca este penibila de la un capat la altul.

| alina_8976 a răspuns:

B. u. g. mafia, pentru ca au piese mai chill. Dar si Parazitii sunt buni, dar, uneori prea vulgari. Au stiluri muzicale putin diferite. parerea mea.