| mODIN a întrebat:

Ce trupe de Black Metal va plac?

22 răspunsuri:
| bloodyhell a răspuns:

Dimmu Borgir ce mai ascult in rest nu prea ma atrage Black Metal.

| Purgatoriu a răspuns:

Gorgoroth, Marduk, Burzum, Abigor, Vokodlok.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Ce-a zis și Infection.Aș include și Behemoth, dar nu e black metal pur.

| RichardCezar a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Behemoth e death dar a fost si black la vremea lui

| KristalPop a răspuns:

Immortal, Marduk, Gorgoroth, Darkthrone, Anorexia Nervoasa, Rotting Christ, Negură Bunget.

| dracu14 a răspuns:

Venom

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marduk, Venom, Mayhem, Burzum, Darkthrone, Gorgoroth, Vesania, Behemoth ( si ce daca nu e black 100 %?! Merge! ) Bathory, Dimmu, Enslaved, Immortal, Dissection, Watain, Celtic Frost, Sepultura, Sodom, Kreator, Emperor, Destruction, Old Man's Child, Dark Funeral, Agalloch, Death SS, Negura Bunget, Fogland, Ordinul Negru, Indian Fall si muuulte altele! Posibil sa fi repetat ceva, whatever!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xasthur.

| svartirhimnar a răspuns:

Mnu prea ascult black, nu prea îmi place, decât unele trupe.Şi cam ce ascult e Satyricon, Dimmu Borgir şi Gorgoroth.

| FearOfTheDark a răspuns:

Dimmu Borgir,Immortal, Negura Bunget, Drudkh, Marduk, si multe altele.

| Diavolcata a răspuns:

Nu prea ascult. Satyricon mai ascult.

| MaskOfSanity a răspuns:

Moonsorrow, Finntroll, Kampfar, Burzum, Emperor, Windir, Summoning, Dissection, Marduk, Immortal, Vesperian Sorrow, Enslaved, Darkthrone, Satyricon, Rotting Christ, Carach Angren, Dimmu Borgir, Bathory, Gorgoroth, Mayhem, Drudkh şi altele pe care nu mi se aduc aminte momentan.
http://youtu.be/xqeBtCl-iB8

| Ironicnαme a răspuns:

Dimmu Borgir-s cei mai buni.
Apoi vin cei de la Venom.

| MEIALI a răspuns:

Eu ii detest

| RichardCezar a răspuns:

Dimmu Borgir, Venom, Marduk, Old Mans Child, Dark Fortress, Negura Bunger, Dordeduh, Burzum, Nortrer.

btw RIP Jeff Hanneman.

| sтяăiηυŁ a răspuns:

Venom si Infection

| Yoku a răspuns:

Immortal, Venom, Gorgoroth, Dimmu Borgir, Bathory, Mayhem, Belphegor, Negura Bunget, Burzum.

| jwatson a răspuns:

Darkthrone, Dimmu Borgir, Gorgoroth, old Behemoth.

| Euronymousblackmetal a răspuns:

Mayhem, Darkthrone, Marduk, Burzum, Bathory si putin Craft