| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi va rog niste trupe black metal

7 răspunsuri:
| FearNoEvil a răspuns:

Dimmu Borgir, Cradle Of Filth, Negura Bunget (din Romania)

| lacri a răspuns:

Despairs ray. (japanesse ) krypt, blodsirt. http://www.youtube.com/watch?v=YgWGShOwCWk aici gasesti mai multe :)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite aici o lista completa: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_black_metal_bands. Daca vrei ceva recomandari: Venom, Darkthrone, Satyricon, Enslaved, Immortal, Mayhem etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dimmu borgir, cradle of filth, bathory, burzum, carpathian forest, immortal, mayhem, satyricon, atrocity.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Archgoat, horn, horna, otargos, i, immortal, setherial, venom, enthroned, emperor, dark funeral, darkfortress, mayhem, enslaved, judas iscariot, voivod, carpathian forest, illnath, vinteriket, vinterland, 13 winters, 206 and thinkers, godus, eluveite, baal sagoth, burzum, tvangeste, alcest, belphegor, darkthrone, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

(depressive black metal): Nyktalgia, Sterbend, Monarque, Shining, Silencer, Mortualia, Xasthur, Twilight, Aghast, Nachtmystium, Askelpia, Austere, Isolation, Nocturnal Depression, Thy Light, Lifelover, Fen, Fear of eternity, Coldworld, Make a change...kill your self, Trist, Profezia... s. a.

| Senium a răspuns:

Ce fel de trupe black metal? Cele de genul... Dark Funeral, 1349, Troll, Ancient sau trupe de depressive/suicidal black metal?