| Themis a întrebat:

Ce trupe de folk metal vă plac? Dar de viking?

6 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Multe, foarte multe.

| Vans a răspuns:

Nu ştiu ce-i ăla viking metal.
La folk, din ce-mi aduc acum aminte (îs combinaţii): Waylander, Korpiklaani, Troll Bends Fir, Finntroll, Arkona, Moonsorrow, Elvenking, Transylvania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Finntroll
Empyrium
Ensiferum
Eluveitie
Elvenking
Turisas
Tyr
Equilibrium
Korpiklaani.

| svartirhimnar a răspuns:

Folk zici...
Equilibrium, Korpiklaani, Finntroll, Welicoruss, Warchant, Fjordfader, FangorN, Eluveitie, Elvenking, Bucovina, Skilltron, SatanaKozel, Trollfest etc. Mai sunt, dar nu-mi vin acum în minte.

| luvfireworks a răspuns:

Folk metal:Eluveitie,Alestorm,Korpiklaani,Tyr,Ensiferum,Finntroll,Turisas,WarChant,An Theos,Waylander,Battlesoul,Cruadalach,Cave Growl...

Viking Metal:Falkenbach, Storm, Enslaved, Bathory, Helheim.