| DaniAdrian a întrebat:

Ce va place mia mult, artistii din 90' pana in 2005 cand cantau numai in romana sau cei de acum care se pare ca au uitat ca sunt romani si fac piese numai in engleza, spaniola, portugheze, etc. Astept raspunsuri ineligente, nu prostesti.

5 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Şi acum sunt destui artişti români care n-au adoptat moda asta cu portugheza/engleza/...
http://youtu.be/mhIUPQcitnk
Nu-mi plac piesele în portugheză, dar în engleză nu mă deranjează. Oarecum, prefer ambele generaţii.Meh...

| Licurikiii a răspuns:

Sa fiu sincera imi plac si melodiile cantate in limba romana, dar si cele in alte limbii..suna destul de bine..adica, care e problema daca unii artistii canta in alte limbii? cei care se oftica nu stiu sa traduca niste amarate de versuri din engleza in romana... daca lor le place sa cante in alte limbii e alegerea lor..mai bine sa le placa si lor ce canta decat sa fie obligatii sa o faca..fiecare cu ce le place.;-). parerea mea

| Licurikiii a răspuns:

Nu esti obligat sa asculti niste melodii cantate in engleza..asculti ce.ti place

| NeverKid a răspuns:

Pai daca nu ai observat, acum mai toti artistii din Romania au inceput sa cante in limba romana( Inna, Corina, Connect-r, etc.). Sincer nu mi-ar placea sa fim ca in anul 2000, cand la radio/tv se auzeau numai melodii in limba romana. Majoritatea "artistilor" din ziua de azi cauta doar sa faca muzica comerciala, care nu este neaparat si de calitate ( 2-3 versuri repetate de 1000 de ori).
Oricum, fiecare cu gusturile lui.
Bafta!

| Anakin001 a răspuns:

Probabil suna ciudat, dar mereu am zis ca engleza e limba mea oficiala, muzical vorbind, asa ca prefer artistii care canta in engleza. Cateodata, aud o melodie in romana si imi ia cateva secunde pana inteleg versurile pentru ca intai incerc sa le inteleg in engleza, abia apoi ma prind : "E in romana!" happy