| SaveTheNature a întrebat:

Preferati ca artistii romani sa cante in ENGLEZA sau ROMANA?

Răspuns Câştigător
| Lumine a răspuns:

Buna!
Depinde si de melodie si de vocea cantaretului.De exemplu daca are un mesaj care se adreseaza romanilor normal ca v-a canta in romana, dar daca canta o melodie de dragoste etc... o v-a canta in engleza nu numai pentru ca suna mai bine ci si pentru ca v-a fii difuzata si peste hotare.

Auditie Placuta!

7 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Prefer mai intai sa cante ei muzica,nu niste platane, apoi sa cante o muzica de calitate, si dupa aceea nu ma mai plang de limba in care o canta.Muzica buna ramane buna pentru mine,indiferent daca e cantata in romana,engleza,germana,rusa, sau coreeana.Da' nu prea mai sunt artisti romani in ziua de azi, doar curve care canta comercialisme sau housereli mai mult decat penale...

| IMC90 a răspuns:

Depinde ce intelegi prin ''artistii romani''. Nu prea mai exista asa cevahappy

| Aleccsandra a răspuns:

Ambelee!

| alabalaportocalala a răspuns:

Pai eu prefer ca artisti sa cante in orice limba nu prea conteaza numai ca acea melodie sa aiba mai mult de 10 cuvinte care nu au nicio legatura(shake it like a panda bearr, mrrrr)

| InuIo a răspuns:

Eu as prefera in romana pentru ca sunt destui care canta in engleza dar totusi cred ca ar trebui sa inregistreze si in engleza.

| Amoniac a răspuns:

Eu as prefera sa cante in ambele limbii pentru ca sunt niste limbii frumoase... Funda?tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La moda acum e in engleza...Mie mi-e indiferent.dar asa vrea sa ascult si englezi care canta in romanabig grinbig grin