| anonim_4396 a întrebat:

Cei de la black veil brides sunt satanisti? x_X
numai formatii de rock de retardatzi ascult... off.

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Nu,sunt emo, nicidecum satanisti.Nu ii consider retardati, insa nici foarte straluciti nu sunt.Asculta si tu Def Leppard,AC/DC,Queen,GNR,Aerosmith,Judas, Metallica, Maiden si altele.

15 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Să fii satanist înseamnă să te opui ideilor Bibliei, să faci tot posibilul să te dezvolți fizic și moral în viața pe Pământ.
În Biblie orice plăcere pământească e considerată păcat și se presupune că trebuie să îți pregătești sufletul pentru o viață de apoi. Sataniștii nu cred în viață de după moarte. Să fii satanist nu înseamnă să mănânci carne de om și să bei sânge. (satana = adversar) Cum am zis, înseamnă să te opui principiilor religiei, să nu crezi orbește, să ai propriile principii și opinii. Deci, și eu sunt satanist, dacă e să o luăm așa laughing Nimeni nu știe ce sunt cei de la black veil brides, eu știu doar că sunt niște coca-emolăi care se cred mari rockeri. Sunt varză.

Baftă

| DreamAutopsy a răspuns:

Ce fac ei nu e satanism, au acele videoclipuri pentru a atrage fani happy
Și nu-s retardați, poate tu... laughing

| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Nu sunt deloc satanisti doar canta genul rock cred, care se numeste screamo si tipa in halul ala cum ziceti voi. Dar au 2 melodii absolut geniale, le iubesc pur si simplu

| LadyLilith a răspuns:

Apoi tu nu stiai ca toti rockerii sunt satanisti, paduchiosi, murdari etc?

| Ema03 a răspuns (pentru LadyLilith):

Nu e deloc adevărat
Iron Maiden, Metallica, Beatles, Queen, ei nu sunt sataniști
Doar pentru că au parul lung, nu înseamnă că sunt păduchioși
Și doar pentru că poate unii din ei poartă tricouri rupte(deși nu sunt sigură că poartă), nu sunt murdari. E doar fashion și vor să impresioneze fanii

Rock Forever

| LadyLilith a răspuns:

Jelli: Vad ca nimeni nu intelege ironia. Se pare ca toata lumea are stereotipii si considera rockerii satanisti si asa mai departe. Stiu cine e Lilith, si ador muzica rock si metal. N-ar strica pentru nimeni un pic de simt al umorului.

| LadyLilith a răspuns:

Jelli: De acum inainte sti. Si mie mi se spune ca sunt satanista si emo doar pentru ca ascult trupe de gen: Nightwish, Opeth, Xandria, Within Temptation, Kamelot, Magica, Extol, Lacuna Coil etc. Asta esad Stereotipii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Lilith, apoi tu nu știai că Lilith e prințesa iadului?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Lilith, of of...din moment ce nu am mai auzit de tine, am luat-o în serios fiindcă părea serios.

| XxCrysXx a răspuns:

Nu, nu sunt

| npetcu90 a răspuns:

Din cate stiu eu Andy Biersack, Ashley Purdy si Christian Coma sunt atei, Jake Pitts nu stiu ce este, iar Jinxx a recunoscut ca este satanist. Daca iti place muzica lor nu trebuie sa te influenteze religia lor. Ei traiesc in America, deci daca ar fi crestini ar fi catolici, dar ar fi acelasi lucru pentru ca oricum nu ar fi ortodocsi asa cum suntem noi, romanii.

| OMGIdontcare a răspuns:

Nu-s satanisti si nici retardati nu-s! Cei de la Black Veil Brides sunt foarte ok... sincer, daca nu descopeream trupa asta acum 5-6 luni cred ca inca ma mai taian... So, keep calm and join the army! iar daca aveti ceva cu trupa atunci macar taceti! capishy?

| 5BVB5 a răspuns:

Pfff...eu stiu ca doar Andy e ateu

| candy123 a răspuns:

Si eu am fost satanism o data dar ti le zic muzicaa fain Saliva, drowning pool, metallica, Breaking Bejamin, dar mi la place mult rock

| Raluuuuuuuuuu a răspuns:

Nu, nu sunt satanistiwinking
Toate melodiile lor sunt geniale si nici retardati nu suntlaughing):*