| anonim_4396 a întrebat:

Chitara electrica are mufa jack? sa o conectezi la boxele de la pc?

3 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Are, cum au zis si ceilalti, poti folosi adaptor, dar nu stiu ce sunet vei scoate din boxele de la pc. Daca vrei sa faci treba, iti iei un preamp (de preferat o pedala de distorsie, un boost), si o conectezi in line in la PC, daca nu ma insel, n-am mai facut treaba asta de ceva timp.Iti iei un simulator de cabinet: amplitube, de exemplu, un soft peentru chitara: guitar rig 5, de exemplu si niste boxe calumea si canti de rupi, nu ar suna deloc rau daca ai timp as iei tot ce trebuie si dupa sa ai posibilitatea sa canti in fata pc-ului mereu.

Răspuns utilizator avertizat
| Yoku a răspuns:

Da, e mult mai mare, dar poti folosi adaptor.