| Insurgent a întrebat:

Ciao deci am mai pus intrebarea asta dar n-am prea inteles daca rasp e da sau nu pentru ca unii spuneau da iar altii nu, deci mai intreb o data sh vreau sa raspundeti daca stiti sigur va rog, e important! deci intrebare:am ureche muzicala dar nu prea am voce, pot sa mi-o formez fara ore de canto[cantand zilnic sau ceva de genu]? sau nu pot sa o formez? spuneti-mi daca stiti serios si detaliati rasp va roglove struck chiar conteaza!
mersi...anticipat!

2 răspunsuri:
| đσхïï a răspuns:

Eu cant si sunt la canto.Am avut o colega care nu canta chiar perfect, dar a exersat si a inceput sa cante mult mai bine.Depinde si de tine, adica trebuie sa exersezi si sa incepi cu melodii potrivite pentru vocea ta.Profesorul meu de canto spune mereu "Muzica, Sacrificiu, Pasiune". Si trebuie sa iti incalzesti vocea prin vocalize.Mult succes!

| đσхïï a răspuns:

Acolo unde am scris "Muzica", era "Munca" "Munca, Sacrificiu, Pasiune." big grin