| anonim_4396 a întrebat:

Cine asculta astfel de muzica?
https://www.youtube.com/watch?v=3dM2qCCg6GE
https://www.youtube.com/watch?v=7maJOI3QMu0
Imi puteti recomanda melodii asemanatoare?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna!
Si eu iubesc mult muzica interpretata la pian. Yiruma interpreteaza melodii superbe!
Iti recomand Yanni si Richard Clayderman (scuze, dar pe acest site nu port niciodata atasa link-uri).
"Ballade pour Adeline" e minunata, romantica, sensibila, este preferata mea, din acest gen! De asemenea, recomand beethoveniana "Fur Elise", in interpretarea la pian a lui Clayderman si tot de Beethoven, "SIlence"/"Silencio", interpretata de Ernesto Cortazar. Si, bineinteles, "Winter Rose", tot de Cortazar, tot la pian. Sublima piesa!
Auditie placuta si o seara faina iti doresc!

5 răspunsuri:
| alaskayoung a răspuns:

Cauta Ludovic Einaudi. E minunat si canta la pian foarte bine.Incearca doar sa vezi daca iti place si sa imi spui. happy

| anonim_4396 explică (pentru alaskayoung):

Am ascultat Nuvole Bianche si Divenire. Imi place happy