| anonim_4396 a întrebat:

Cine asculta Rock nou gen : Tokio Hotel, Eye Set To Kill, Black Veil Brides sau Evanescence!?
Si cine rock vechi?
Daca nu ascultati si nu va convine apasati `X`!
Nu vreau sa vad ca ati comentat!
Nu va place asta e nici eu nu comentez de musica voastra!

28 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Tokio Hotel-nasoli
BVB-doar doua melodii bune, in rest idem 1
Eyes Set To Kill-hmm. bunicei,daca e sa luam in calcul ca rockul nou e cam praf
Evanescence-prea comerciali

Eu ascult rock vechi in principal, si vezi ca termenul potrivit e rock epic si genial, si ascult trupe mai noi(infiintate dupa 90-95) care chiar merita ascultate: Breaking Benjamin,Soulfly,Sonic Syndicate,Cain's Offering,Shinedown si Avenged Sevenfold.Te-as sfatui sa asculti trupele astea,pentru ca ele reprezinta rockul nou,cum ii spui tu, nu penali aia de la Tokio Hotel sau Evanescence.

Ia de-aici rock adevarat(si culmea, destul de recent in comparatie cu legendele rockului): http://www.youtube.com/watch?v=k25X8RAjJ00&feature=related

| TeoPT a răspuns:

Păi ascult și vechi și nou, dar nu Tokio Hotel și Black Veil Brides.

Eu ascult Breaking Benjamin, Disturbed, Nightwish, Avenged Sevenfold, Slipknot, Three Days Grace (cea din urmă este considerată de rahat, dar să știți de la mine că este cu mult superioară gayităților de black veil brides sau mai știu eu ce alte porcării).

Baftă

| TeoPT a răspuns:

@BrunettePink
Demodate!? Deja mi-am format părerea despre tine. Oricum există mult mai multe trupe vechi bune decât trupe noi bune.

| TeoPT a răspuns:

@BrunettePink
Ba da, toată lumea înțelege asta când trece de 6 luni de rock.

| FucktheSystem a răspuns:

Formațiile care le-ai enumarat tu sunt de nimic, fac muzica rock de râs, sunt comerciale, nasoale și cântate de niște păpușei acre nu știu cum să se mai îmbrace și să arate ca să atragă atenția și să-și scoată banii. Mai pe scurt sunt comercial până în măduva oaselor.Din ce ai enumerat tu doar Evanescence sunt ascultabili, nu mă omor după ei dar au melodii ok.
În rest pot să zic că îmi e așa o scârbă de formațiile formate din adunături de emo frustrați care se cred interesanti și cu poza cărora puștoaicele de 10-12 ani se masturbează considerându-se rockerițe rebele.
Rock vechi normal că ascult și cel mai tâmpit lucru care l-am auzit în viața mea e că rockul vechi e demodat. Din asta mi-am dat seama ce rockeriță ești tu, de fapt mi-am dat seama că ești o puștoaică ieftină care se consideră cool și care în cel mai scurt timp o să zbâlțâie din dos pe melodiile Innei( dacă nu o faci deja).
Oricum, să nu ai niciodată tupeul să te numești rockeriță, dacă ai zice pe stradă că ești rockeriță și zici de formațiile de rock mai vechi că-s demodate nu știu ce ți-aș face dar n-ar fi frumos.

| Sἶrenἶa a răspuns:

Din alea care leai enumerat, ascult doar Evanescence

in rest...askult si veki si noi.( noi, da de astea bune din care simti ceva...nu ca tokio hotel)

\m/

| Crisis a răspuns:

Nu ascult prea mult rock vechi, dar nici formatiile enumerate de tine. Poate doar Evanescene.
In rest, prefer black metalul mai linistit gen Burzum, sau blackened death metalul.

| Polaris a răspuns:

Sunt un clasic din fire, ascult trupe de dinainte de 2000, şi câteva mai de aproape, dar care tot pe oldies s-au gradat. Deci, ascult de la Led Zeppelin, Jimi Hendrix sau Queen (geneza şlefuită şi oficială) până la Slayer, Megadeth sau Overkill (trupe de thrash, speed, heavy de pe vremea când thrash-ul, speed-ul şi heavy-ul chiar ERA thrash, speed şi heavy laughing).

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Haha te crezi acum mare rockerita ca asculti si tu cateva trupe "rock"
Ia de aici fato:
AC DC-TNT
AC DC-Back In Black
AC DC-You Shook Me All Night Long
Airbourne-Runnin'Wild
Alice Cooper-Poison
Alice Cooper-School's Out
Anthrax The Devil You Know
Anthrax Fight'Em Till You Can't
Atheist And The Psychic Saw
Black Sabbath Children Of The Grave
Black Sabbath Paranoid
Black Sabbath Iron Man
Black Sabbath Changes
Bon Jovi You Give Love A Bad Name
Breaking Benjamin Blow Me Away
Cargo Daca Ploaia S-ar Opri
Disturbed Hell
Def Lepard Photograph
Dimmu Borgir Satan My Master
Dimmu Borgir The Sacrilegious Scorn
Dokken Breaking The Chains
Eminem My Name Is
Evanescene Call Me When You're Sober
Fine Young Cannibal She Drives Me
George Michael Faith
Green Day American Idiot
Green Day Are We The Waiting For
Green Day Boulevard Of Broken Dreams
Green Day Extraordinary Girl
Green Day Give Me Novacaine
Green Day Holiday
Green Day Homecoming:The Death Of St. Jimmy
Green Day-Jesus Of Suburbia
Green Day Letter Bomb
Green Day Longview
Green Day She's A Rebel
Green Day St. Jimmy
Green Day Wake Me Up When September Ends
Green Day Whatsername
G'n'R-Sweet Child O Mine
G'n'R Civil War
G'n'R Knockin'On Heaven's Door
G'n'R Paradise City
G'n'R Symphaty For Devil
G'n'R Welcome To The Jungle
Iron Maiden Aces High
Iron Maiden Fear Of The Dark
Iron Maiden Hallowed Be THi Name
Iron Maiden Run To The Hills
Iron Maiden The Number Of The Beast
Iron Maiden The Trooper
Iron Maiden Charlot The Harlot
Iron Maiden Iron Maiden
Iron Maiden Phantom Of The Opera
Iron Maiden Prowler
Iron Maiden Remember Tomorrow
Iron Maiden Running Free
Iron Maiden Stranger World
Iron Maiden Transylvania
Judas Priest Electric Eye
Judas Priest Painkiller
Judas Priest Breaking The Law
KISS Lick It Up
Linkin Park Breaking The Habit
LP Hit The Floor
LP In The End
LP Nobody's Listening
LP Numb
LP Somewhere I Belong
Megadeth Last Rites/Loved To Death
Megadeth Bad Omen
Megadeth I Ain't Sipersticious
Megadeth Devils Island
Megadeth Peace Sells
Megadeth The Conjuring
Megadeth Wake Up Death
Megadeth My Last Words
Megadeth Good Mourning Black Friday
Megadeth Holy Wars...The Punishment Du
Megadeth Hangar 18
Megadeth Take No Prisoners
Megadeth Five Magics
Megadeth Poison Was The Cure
Megadeth Lucretia
Megadeth Tornado Of Souls
Megadeth Dawn Petrol
Megadeth Rust In Peace... Polaris
Megadeth No More Mr. Nice Guy
Megadeth Skin O' My Teeth
Megadeth Breakpoint
Megadeth Symphony Of Destruction
Megadeth Architecture Of Aggression
Megadeth Go To Hell
Megadeth Angry Again
Megadeth Foreclosure Of A Dream
Megadeth Sweating Bullets
Megadeth 99 Ways To Die
Megadeth Paranoid
Megadeth This Was My Life
Megadeth Coutdown To Extinction
Megadeth Diadems
Megadeth High Speed Dirt
Megadeth Problems
Megadeth Psychotron
Megadeth Captive Honour
Megadeth Ashes In Your Mouth
Metallica Seek And Destroy
Metallica Hit The Lights
Metallica The Four Horsemen
Metallica Motorbreath
Metallica Jump In The Fire
Metallica (Anesthesia)-Pulling Teeth
Metallica Whitplash
Metallica Phantom Lord
Metallica No Remorse
Metallica Metal Militia
Metallica Battery
Metallica Master Of Puppets
Metallica The Thing That Should Not Be
Metallica Welcome Home(Sanitarium)
Metallica Disposable Heroes
Metallica Lepper Messiah
Metallica Orion
Metallica Damage. Inc.
Metallica Wherever I May Roam
Metallica Holier Than Thou
Metallica The Unforgiven
Metallica Don't Tread On Me
Metallica Throught The Never
Metallica The God That Fail
Metallica My Friend Of Misery
Metallica The Struggle Within
Metallica Of Wolf And Man
Metallica Nothing Else Matter
Metallica For Whom The Bells
Metallica Sad But True
Metallica Enter Sandman
Metallica One
Metallica Die,Die,Die My Darling
Metallica, Megadeth, Anthrax-Am I Evil?
Mindless Self Indulgence Straight To Video
My Chemical Romance Na Na Na
Nirvana Smeels Like Teen Spirits
Oasis Wonderwall
Papa Roach Last Resort
Papa Roach To Be Loved
Scorpions Rock You Like A Hurricane
Skillet Hero
Skillet Monster
Skillet Whispers In The Dark
Slayer Angel Of Death
Slayer Raining Blood
System Of A Down B.Y.O.B
The Ramones I Wanna Be Sedated
Twisted Sisters I Wanna Rock
Twisted Sisters Stay Hungry
Van Halen Jump
Autograph All I'm Gonna Take
Quiet Riot Metal Health
Ram Jam-Black Betty

| chokingvictim a răspuns:

Sub-mediocritatea e la putere

| ImYourFuckingNightmare a răspuns:

Tokio Hotel? NUUU!
Eyes Set To Kill? Mda. thinking
Black Veil Brides? Normal ca da!
Evanescence? Nu prea... thinking
Si ascult si pe ala vechi si pe ala nou. smug

| wforweirdo a răspuns:

Vechi. Astea noi o să dispară la fel de repede cum au apărut, sunt naşpa din toate punctele de vedere. Dar asta e doar părerea mea.

| wforweirdo a răspuns:

@BrunettePink Demodate? Glumeşti. Ascultă o melodie de la Tokio Hotel, iar apoi una de la Metallica. Nu ştiu ce crezi tu, dar diferenţa e huuge. Şi totuşi, de ce până şi bunica ascultă Metallica iar fanii Tokio Hotel sunt doar puşti de 10-15 ani?

| wolder a răspuns:

@Woodenpints

Ce vrei sa zici ca rockul nou este cantat de poponari sau ca cei care asculta st poponari!? imi pare foarte rau st fatalaughingoricum imi plac baietii sa nu crezi altcevabig grin

| wolder a răspuns:

@wforweirdo

Sunt cam demodate cele vechi, iar cele noi sper sa nu dispara oricum au multi fani! Dar asta e doar parerea meabig grin

| wolder a răspuns:

@7h30

Niciodata nimeni no sa inteleaga ca Tokio H sau BVB nu-s gay!

| anonim_4396 explică (pentru wolder):

Gay e o expresie, o gluma. Nu inseamna neaparat "homosexual" in cazul acesta. Si ce zici de cele demodate? Nu exista demodat.

Din ce spui tu aici, in primul rand ai inclus MODA. Singura, fara sa iti dai seama, te-ai desconspirat ca asculti rock doar pentru ca asa e trendu, nu ca ai stii tu cu ce se mananca, fetito. Intoarce-te la poparelile si housarelile ascultate de cei ca tine, te asigur ca o sa iti placa mai mult.

| anonim_4396 explică (pentru wolder):

Si mai dai si stupid celor care iti spun in fata adevarul. Vai de...vai!

| wolder a răspuns:

Ma pis pe parerea voastra! Sunteti niste demodati infecti voi!
Asta e! Asa scriu, asa vorbesc Tre` saa am un anumit tip de scris sau limbaj ca sa fiu rock! Sunteti niste nimicuri toti trecuti de 20-30 vai de voioh go on
treaba mea ce fac! daca nu va convine apasati x

| AdamBlack a răspuns (pentru wolder):

Eu am 14 ani si sunt un "demodat" mandru,nu trebuie sa injuri,sa bei,sa te droghezi, sa scrii intr'un anumit fel ca sa fii rocker.
Trebuie doar sa simti muzica, nu sa asculti pentru ca e cool sau ca sa te dai mare.Eu ascult Bvb si evanescence, dar foarte rar.

| AnotherWayToDie a răspuns (pentru wolder):

Ia auzi fato... daca asculti rock vechi gen: scorpions, bon jovi, aeronsmith, metallica, ac/dc etc. nu esti un "demodat " asa cum poreclesti tu statutul de rocker. Draga mea, pentru a asculta rock trebuie mai intai sa stii ce inseamna acest gen de muzica si cum se manifesta. Atata timp cat tu nu stii nici ma car cu ce se mananca nu ai dreptul sa vorbesti de noi. Eu ascult mai mult rock vechi decat cel nou, vrei sa stii si motivul? Rock'ul vechi are un mesaj in piese, are o anumita logica si un ritm care te cuprinde, si se vede cat de mult au muncit acei oameni si ca sunt dedicati si ca le place ceea ce fac, pe cand rock'ul mai nou, cum il numiti voi, este pur comercial, acesti oameni canta doar pentru a satisface nevoia de bani si faima. Imi pare foarte rau ca rock'ul nu a ramas ceea ce a fost mai demult. Si cu sincere regrete te anunt, DeeaLee, ca nu ai idee despre ce vorbesti mai sus. Comentariul tau este de nota 0. Nu intelegi rock'ul si nu meriti sa il asculti. Te sfatuiesc sa te apuci de ascultat pop sau manele ca oricum aceste genuri nu au un mesaj pe care sa te chinui sa il intelegi si nu trebuie sa te stresezi daca sunt vechi sau noiwinking le asculti doar pe cele din " top 10 ". Pe scurt : Nu stii ce e aia "rock" si nu meriti sa asculti acest gen de muzica. Punct.

| wolder a răspuns:

@AdamBlack

Asa st eu! Asa scriu ca asa`mi place mie! Nu beau decat cand vreau! Nu fumez decat cand vreau! Nu ma droghez! Deci...tot ce fac, fac pentru mine ca sa ma simt bine etc!
Nu vreau sa fiu o rokeritza pentru ca scriu`n felul asta sau fumez si as th!
Tokio hotel si restul` trupelor le ascult ca-mi plactongue

| Sharlyzz a răspuns:

Pai...Ascult Skillet, Bullet for mai valentine,Evanescence, Breaking Benjamin, Three Days Grace dar si Metallica si Bon Jovi. Sunt de parere ca poti sa asculti aman2 grupe[rock vezhi-rock nou]atat timp cat sesizezi diferenta...Metallica si Bon Jovi sunt legende,daca o intrebi si pe mama de ei, isi da seama, comparativ cu Skillet de ex.Cu toate astea ask si rock mai now, si nu consider ca trebuie sa iti fie rusine.happy
Salut celor ce ask rock :X

| d1onn5o a răspuns:

Eu ascult si rock "nou" si rock vechi.
Exemple ar fi:SOAD, Static-X, Skillet, Revelation Theory, Ozzy Osbourne, Nirvana, Nightwish, Within Temptation, Metallica, AC/DC, Judas Priest, Guns N' Roses, Disturbed, Godsmack, Bullet for mai Valentine, Aerosmith, The Gathering, HIM, Iron Maiden, Three Days Grace, Five Finger Death Punch.
Mai stiam 2-3.
Pe toate le devorez=)

| EpicKid a răspuns:

Ascult TDG, Linkin Park, Korn dar si rock Mai vechi, ca de exp. Scorpions sau Guns'n'roses

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai o gramatica infecta, nedemna de un rocker! Postarea ta este de tot rahatul, se vede ca nu cunosti regulamentul.
Pentru cultura ta generala, sa stii ca ascult cu placere rock.
P.P. Da-te pe manele! Atitudinea ta denota stilul asta laughing