| Alexandrutzza a întrebat:

Cine este Michael Jackson? (eu stiu, dar altii nu)

22 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Regele muzicii pop, unul dintre cei mai mari sau poate cel mai mare cantaret, solist din lume. Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca. Vor ramane melodiile lui mereu ca sa ne bucure inima.Eu unul il apreciez.

| Instinkt a răspuns:

Unu mort si. atat si nimic mai mult poate doar un pedofil

| darrio2007 a răspuns:

Regele muzicii pop.Vezi ca stiu.Crezi ca numai tu stii?

| Melody a răspuns:

Cel mai mare artist, si un adevarat filantrop, lucru ce oamenii nu-l prea stiu, a donat peste 300 de milioane de dolari in scopuri caritabile, un record. Si intelegeti odata pentru totdeauna, NU si-a schimbat culoarea tenului din negru in alb, a suferit de vitiligo(google it), a fost mandru de culoarea lui, a fost primul cantaret de culoare care a aparut la MTV. Iar partea cu pedofilia, nu ma mai obosesc sa explic unora ca @~~EU~GeN~~StIfLeR~~. Amice, traiesti in ignoranta, intelegem asta, dar macar tine pentru tine. Nu de alta, dar te faci de ras. Cu putin studiu ai fi inteles cum sta treaba.

| veronica a răspuns:

Dupa parerea mea Michael a fost cel mai mare cantaret din toate timpurile si muzica lui nu va muri niciodata.

| CatMeadow a răspuns:

Michael jackson a fost un cantaret. unul care a deschis multe usii. unul care a impresional multi oamenii cu geniul lui. unul care a spart mult bariere. unul care a creat un nou gen. (michael jackson). un stil care este compus din tot. elementele lui sunt toate stilurile. michael jackson este regele popului, al rockului, al baladelor, al.este regele! este cel care a impresionat toate generatiile si multi lau adimirat si au incercat sa se ridice la nivelul lui. dar. nimeni nu a reusit. michael jackson a fost un geniu. a fost un big bang in industria muzicala. michael jackson a ajuns la un moment dat la un nivel critic in care nu mai era considerat om. si a ajuns sa nu mai fie. dar daca nu a fost om atunci ce a fost?
Pe de alta parte michael josheph jackson omul, care a existat odata, omul care exista atunci cand n-a fost descoperit de nimeni a fost o persoana unica. a fost un suflet cu adevarat pur. nu se poate descrie...
Michael Jackson este un nume ciudat! defineste ciudatul!
smile

| Anda1197 a răspuns:

A fost regele muzicii pop! Odihneascase-n pace caci a murit la o varsta frageda, la 50 de anistraight face

| LigiMe99 a răspuns:

Michael Joseph Jackson (n. 29 august 1958, d. 25 iunie 2009), supranumit Regele muzicii pop, a fost un renumit cântăreţ american, care a adus contribuţii importante muzicii, dansului şi modei. http://ro.wikipedia.org/wiki/Michael_Jackson

| Lalysuka a răspuns:

Pai daca ar fi sa il descriu cu un singur cuvant ar fi "inger" Acum sa fim seriosi nimeni nu va face niciodata ce a facut el.RIP KING OF POP!

| Seniorithabebi a răspuns:

Michael jackos a fost ( si inca este ) regele muzicii pop happy La inceput nu multi ascultau melodiile lui dar de cand a murit numarul de albume vandute a fost destul de mare happy el a fost : compozitor, dansator, actor, cantaret... si a fost primul si cred ca si ultimul om care si-a schimbat culoarea tenului din negru in alb happy a fost un om minunatwinking

| DanDannn a răspuns:

[r. I. p] regele muziciii POP.

| AAAdelin a răspuns:

Regele muzicii pop si ce care a murit in vara anului 2009(Dumnezeu sa-l odihneasca in pace)si cel care a concertat in Romania pe data de1 octombrie 1992

| SexyBoy01 a răspuns:

O fiinta umana laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Michael Jackson este cel mai mare star pop(regele muzicii POP)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este si va ramane regele muzicii Pop [R. I. Psad]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este regele muzicii pop, pe care toata lumea il invidiaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Michael Jackson a fost regele muzicii pop. Unul dintre cel mai popular pot spune cantaret.

| aDiDaSxD a răspuns:

Michael Jackson a fost regele popului

| aDiDaSxD a răspuns:

Este regele Popului

| aDiDaSxD a răspuns:

A fost
scuze

| cazacdenis a răspuns:

Eu stiu foarte multe despre el si despre viata lui am carti despre viata lui si cum a murit da si ai dreptate m11v33 a fost regele popului dar canta mai spre rock daca te uiti la dirty diana vezi ca e mai in rock el a murit din cauza unei injectii care i-a facut doctorul din Los Angeles el a facut injectia asta pentru ca lucra prea mult cand venea acasa nu putea sa doarma iar dupa ce i-a facut injecita a doua zi i s-a oprit inima sa mai bata atat va pot spune stiu si mai mult fundita plz

| LovelyG a răspuns:

Este dragostea vietii mele. Punct happy