| TotEuMa a întrebat:

Cine imi poate da niste melodii rock / metal mai dragutebatting eyelashes? Promit o funda >:

Răspuns Câştigător
| Windswept a răspuns:

Mmmph...nu stiu ce gen de rock sau metal iti place...hmm.Bon Jovi "Have a Nice Day", Skillet:"Hero","Monster", Richard Marx:Hazard, mai e o melodie."Wonderwall", dar nu stiu cine o canta.Acum thrash metal big grin. Megadeth: "Angry Again","Blood Of Heroes". mmm.Acum sa ii luam pe cantareti si trupe: Bon Jovi,Europe,AC/DC,Queen,Skilet,Motorhead,Megadeth, Anthrax, Metallica, Slayer, etc.

| TotEuMa explică (pentru Windswept):

Mersi mult pentru raspunsul dat big grin. A fost cel mai serios, de aia iti dau si funda.

16 răspunsuri:
| Gorath a răspuns:

Melodii metal drăguţe? Metalul se simte, se trăieşte, nu se caracterizează prin "drăgălăşenie".
PS. Uite ce drăguţă e asta, parcă te ia şi somnul când o asculţi...http://www.youtube.com/watch?v=sOOebk_dKFo&ob=av3e

| TotEuMa explică (pentru Gorath):

Oooo, imi pare rau ca nu.mi intelegi exprimarea. "Dragalasenia" asta de care vorbesti tu nu este sinonima cu "Dragalasenia" de care ziceam eu, eu prin dragut nu inteleg neaparat ceva feminin daca la asta te.ai gandit. Pur si simplu o melodie gen http://www.youtube.com/watch?v=ARnBgW5XgSo este draguta :d. Acum ai inteles? Si mersi mult pentru ironia cu care ai raspuns.

| Gorath a răspuns (pentru TotEuMa):

Ştii tu, drăgălăşenia e relativă.Şi în legătură cu ironia, oricând.Am trecut de mult de stadiul în care veneam pe TPU să ajut oamenii, acum sunt aici doar pentru propriul amuzament.
PS 2. Poţi să nu comentezi nimic la asta.

| TotEuMa explică (pentru Gorath):

Oooo pe bune. Si stima de sine e relativa si la unii lipseste cu desavarsire, iar asta se observa prin comportamentul fata de el insusi, dar mai ales fata de cei din jurul sau. Sper ca ai inteles. Lipsa de respect e foarte mare. Te rog nu te mai uita de acum la intrebarile mele. Si nu ma intereseaza ce faci tu pe TPU, unii pe acest site chiar cauta sfaturi sau pareri. Sper ca m-am facut inteleasa.

| Gorath a răspuns (pentru TotEuMa):

Aberezi,şi o ştii prea bine. "Şi stima de sine e relativă şi la unii lipseşte cu desăvârşire"-total de acord."Iar asta se observă prin comportamentul faţă de el însuşi"-pe bune? Replica asta îmi pare dintr-un manual de civică dintr-a 7-a, total lipsită de sens.Adică dacă eu ironizez oameni înseamnă că nu am stimă de sine? Cum vine asta? Poate înţeleg eu greşit, corectează-mă,'te rog.Practic,ce înţelegi tu prin stimă de sine? Întrebare retorică, parcă văd că vii cu ceva gen"nu eşti mulţumit de persoana ta, şi de aia te iei de alţii, din invidie. "

| TotEuMa explică (pentru Gorath):

rolling on the floor))). Doamneee... esti chiar amuzant rolling on the floor) Nu ma chinui sa.ti explic, oricum vad ca nu pricepi talk to the hand. Deci adio.

| TotEuMa explică (pentru Gorath):

Ma mir ca ai vazut un manual. Chiar am fost data pe spate de chestia asta rolling on the floor.

| Gorath a răspuns (pentru TotEuMa):

Da,ştiu că sunt amuzantă, dar în contextul ăsta, vorbesc chiar foarte serios.Te tragi la fund singură cu replica asta de 2 bani, pentru că ai rămas fără argumente şi nu mai ştii ce să zici.Ok, înţeleg, nu toată lumea trebuie să fie capabilă să poarte o conversaţie inteligentă, cu argumente plauzibile.

| Gorath a răspuns (pentru TotEuMa):

Ştii,toată lumea care a trecut de grupa mijlocie a văzut un manual, deci ce eşti aşa mirată?(Nu că nu ţi-aş înţelege sarcasmul idiot, dar vreau să îmi explici.)

| TotEuMa explică (pentru Gorath):

Nu draga. Eu nu raman niciodata fara replica, sunt foarte capabila sa port o conversatie si am si argumente. Dar nu te cunosc, deci am toate motivele sa nu ma implic intr-o discutie ce nu-si are rostul. Si consider ca este strict parerea mea ce replici "de 2 bani " folosesc. Atata timp cat nu iti convin replicile mele, sau felul meu de a "abandona" discutia asta inutila cred ca ar fi cazul sa ne oprim aici. Esti de aceeasi parere ca mine? Oricum nu-ti voi mai raspunde.

| TotEuMa explică (pentru Gorath):

Din simplul motiv ca mi-ai dat un raspuns complet inadecvat ce l-ar fi putut da si un copil de 5 ani la fel de bine, daca nu chiar mai bine. Si cu asta chiar am pus "punct" acestei discutii complet inutile talk to the hand.

| Gorath a răspuns (pentru TotEuMa):

Totally agree. Faptul că puneai emoticoane retardate şi foloseai replici de copil de clasa a 3-a mi-a dat impresia asta.

| Gorath a răspuns (pentru TotEuMa):

Răspuns inadecvat? Aici te înşeli.Ţi-am răspuns chiar la obiect şi foarte scurt cum că metalul nu poate fi catalogat drept drăguţ, pentru că nu exprimă niciun sentiment de felul ăsta şi nu are nimic în comun cu acest cuvânt.Prin urmare, ce vezi tu irelevant în răspunsul meu, în afara faptului că e ironic, cum sunt toate răspunsurile mele de altfel?

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Dragute? Ce intelegi tu prin dragute? Tu prin melodii dragute intelegi melodii care iti plac? Asta pentru ca asa ai putea considera dragut black metalul sau ai putea considera dragut grunge-ul.
In momentul de fata ascult Amon Amarth - Guardians of Asgaard
http://www.youtube.com/watch?v=ARnBgW5XgSo

| bleakangel a răspuns:

Bvb-Fallen Angels
Asking Alexandria -The final episode
Bvb -Perfect Wapon
Asking Alexandria -Breathless
P.S. Daca esti slaba de inima ...nu le asculta happy