| Madhu a întrebat:

Cine îmi poate explica diferența între genurile muzicale? (Ex: rock, pop, hip-pop etc) cele mai folosite genuri mă interesează. Am căutat şi pe internet, dar tot nu înțeleg cum le-aș putea diferenția.

Răspuns Câştigător
| Anonim9114562123 a răspuns:

Genurile muzicale difera prin instrumentale, nu prin versuri. Intotdeauna muzica s-a dezvoltat cu generațiile; rock-ul s-a născut din Rock'N'Roll, care se numea până să se numească Rock'N'Roll Rhythm and Blues. Din Rock s-a dezvoltat mai departe Punk, Hard Rock, Heavy Metall șamd. Ca să întelegi genurile muzicale, trebuie să înțelegi istoria lor, pe care o găsești pe wikipedia.

3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Google, găsești ce vrei

| Madhu explică (pentru SilentRain):

Dacă nici nu citești întrebarea, de ce mai răspunzi?

| SilentRain a răspuns (pentru Madhu):

Pentru ca pot