| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare, de un timp simaptizez o fată, cred că și mă simpatizează pe mine, totuși există mai multe lucruri care nu știu dacă ar merge între noi, unul dintre ele este că eu ascult manele, nu sunt vreun cocalar sau ceva, și în timp ce eu ascult manele ea ascultă rock, nici ea nu este vreo ciudată. Pe scurt eu nu sunt cocalar ea nu e satanistă așa cum sunt de multe ori etichetați ascultătorii acestor genuri muzicale. Oricum, mulți dintre pritenii mei ascultă manele, mulți dintre prietenii ei ascultă rock. Și nu prea suportăm deloc genurile celuilalt de muzică. Dacă ei îi plac 3-4 melodii dar deloc altele pe care le ascult mie nu îmi place genul de rock pe care ea îl ascultă, îmi plac unele melodii rock, dar nu aceleași cu ale ei, oricum, eu înafară de manele ascult și comercială și rap și dubstep și trap, dar cred că principalul gen ar fi manelele. Familia ei este și apropiată de ea și de genul ei muzical, nu cred că ar accepta să fim împreună, mă rog, noi ieșim amândoi în fiecare zii afară și ne tachinăm pe acestă diferență, aș vrea să știu, ați da vreo șansă unei astfel de realții, între un manelist și o roackeră?

Răspuns Câştigător
| AdyAdeluş a răspuns:

Fără supărare.da care-i faza? Dacă tu asculți manele şi ea rock. Aceeaşi relație am eu în prezent. Da bine, eu sunt aia manelistă şi el ăla cu rock-ul. De ce nu ar merge? Doar nu trebuie să ascultați muzică împreună. Uite, îti place si rapu. Întreab-o, poate şi ei îi place. Eu dau una şi chiar mai multe sanse pentru ca relatia ar putea merge foarte bine. Mult mult succes.

7 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Nu are nici o treaba daca esti maneliost rocker, prostia asta nu are treaba cu iubirea, aia care nu te plac din cauza ca asculti un gen inseamna cu nu te plac deloc si asta e un pretext, dragostea nu are treaba cu genul

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa cum ai descris. Simpatizari. Si atât ar putea rămâne. Partea proasta e ca eu vad manelistii ca pe niste oameni foarte simpli. Rareori gasesti manelisti care sa mai posede niste calitati interesante eliminând gusturile muzicale din ecuatie. Iar asta noi nu cunoastem despre tine. Si tu ai prezentat doar factorul legat de muzica. In alte moduri daca nu va potriviti mă tem ca veti avea in cazul cel mai favorabil o relatie de foarte scurta durata. In cel mai rau veti rămâne doar niste cunostinte.

Relatiile in care partenerii sunt destul de diferiti nu merita pierderea de vreme.

| BlackChocolate1 a răspuns:

Irelevant.N-are nici o importanta faptul ca aveti gusturi diferite in materie de muzica, poate se intampla sa aveti alte sute de lucruri in comun.Suntem oameni, suntem diferiti, dar asta nu inseamna ca nu interactionam intr noi."Gusturile nu se discuta". Daca va placeti reciproc si va intelegeti, relatia va fi o reusita.Si...nu poti sa judeci oamenii pe baza muzicii pe care o asculta.

| KilluaZoldyck a răspuns:

Incepe procesul de manelizare...

| Floricikmov a răspuns:

Pana la urma este doar o mica diferenta nu 1000. De ce nu incerci pana nu incerci nu ai de unde sa stii ca nu merge. Incercarea moarte n-are deci nu ai nimic de pierdut deci cel mai bine ar fi sa incerci sa vezi cum este. Succes si o zi frumoasa!

| Georgiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Ar trebui s ava faceti prieteni cumuni si sa incercati sa ascultati cate ceva din genurile celuilalt de muzica. mai ales din partea ta ar fi un gest dragut big grin