| Miron_Jenea_1994 a întrebat:

Cine îmi poate găsi traducerea în Limba Română sau Rusă la piesa dată http://youtu.be/SnzMNdbe96c

sau cineva repede să facă o traducere, sau cel puțin cam despre ce se cîntă

vă mulțumesc

Răspuns Câştigător
| KoreanGirl a răspuns:

Melodia este a lui Bryan Adams şi se numeşte Remember who you are.
De tradus nu o să o traduc pentru că o să dureze prea mult iar o versiune gata tradusă nu am găsit.
Acest cântec este despre regăsirea de sine, dorinţa de libertate ("to be free once more") şi găsirea unui ţel ("that*s worth fighting for"). Este frumoasă şi emoţionantă. Eu am descoperit-o în timp ce urmăream animaţia Spirit Stallion of the Cimarron.
Sper că te-am ajutat.

| Miron_Jenea_1994 explică (pentru KoreanGirl):

îți mulțumesc din suflet

1 răspuns: