| jan33tt a întrebat:

Cine stie siteuri cu negative fara voce gratis.adica am compus o melodie si nu stiu cum sa i fac un negativ si vreau sa l iau de undeva. dar sa nu fie al unei melodii lansate.sa fie pur si simplu un negativ facut de cineva gratis ...pls help me! funda

3 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

E foarte greu de facut un negativ si nu cred ca va posta cineva un negativ facut asa.de plictiseala ca sa il poata lua lumea si sa-si faca treaba cu el.Si eu am catyeva melodii compuse si am vorbit cu un impresar, cu persoane specializate in asa ceva care stiu cu ce se mananca muzica asta happyNu poti canta niste versuri pe orice fel de negative.happy Negativul trebuie sa fie facut pentru versuri si versurile pentru negativ, daca ma intelegi laughing Adica nah. mai bine cauti pe cineva specializat in asa ceva care sa te ajute.O sa te coste iti spun din prima.Eu compun rap dar nu il si cant asa ca eu o sa fac bani din asa dar tu o sa trebuiasca sa dai. Difuzarea la Radio, perfectionarea sunetului, plasarea corecta a vocii pe negativ...nu e chiar asa de usor si te costa foarte mult. Daca chiar ai voce nu ai decat sa mergi la un studio de inregistrari sa faci asta dar o sa te coste mult.Eu am vrut sa inregistrez melodia "te ador" a Elenei Gheorghe in studio pentru ca imi trebuia un demo pentru niste castinguri si aveam nevoie de ceva calitativ si pretul ajungea de la 50 la 200 de euro happy Nu e usor sa stii.happy

| Violetta001 a răspuns:

Buna jan33tt cum ai facut o melodie pe foaie sau cu ritm melodie?

| jan33tt explică (pentru Violetta001):

Am facut pe foaie si cu ritm..am in cap melodia si ritmul