| georgiMAFIA a întrebat:

Cine sunt cu adevarata Tataee, Caddillac si Uzzi? love struck
Funda pentru cel mai bun raspuns :*

Răspuns Câştigător
| spiridus25 a răspuns:

Vlad Irimia (n. 17 octombrie 1976), cunoscut în special ca Tataee, este un rapper și producător muzical român. El este unul din fondatorii formației românești de muzică hip hop, B.U.G. Mafia. Adesea el este considerat a fi unul din pionerii versiunii de gangsta rap românesc, un stil de muzică apropiat versiunii originale americane, dar care mai include progresie de acorduri derivată din funk, jazz sau mai nou, din muzică electronică.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Tataee
Caddy s-a nascut pe data de 10 septembrie 1976 in Bucuresti. Il putem numi unul dintre primii MC din Romania. In 1993, Caddy formeaza impreuna cu Tataee Black UnderGround ce urma sa devina mai tarziu B.U.G. Mafia.

A debutat cu numele de scena Klax 187 (klax - sunetul facut de arma, 187 - codul folosit de politistii americani atunci cand se refera la o crima). Caddy reprezinta prescurtarea de la Cadillac.
http://www.bestmusic.ro/bug-mafia/biografie-bug-mafia/
Adrian Alin Demeter născut pe 26 martie 1978 în București, în Pantelimon, Uzzi și-a început cariera de MC prin anii '92-'93 în trupa Demonii, una dintre puținele trupe care cântau gangsta rap în limba româna la acea vreme. A părăsit mai târziu trupa pentru a se alătura în 1994 lui Caddy si Tataee, formând Bucuresti UnderGround Mafia. Uzzi se descrie printr-un singur cuvânt: "ard". Este considerat cel mai influent rapper din România, părțile lui din piese precum "Am să-ți zbor căpățâna" sau "Ai grijă de șmenaru' tău" fiind definitorii pentru rap-ul românesc. Spune despre el că "este foarte nervos", filosofia lui fiind că ar face orice pentru bani. I-ar plăcea să-și petreacă o noapte cu Naomi Campbell si Jennifer Lopez. Este fan declarat Eazy-E. Prietenii îi spun Alin.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Uzzi

| georgiMAFIA explică (pentru spiridus25):

As fi frut un raspuns mai personal, adica eu stiu cine sunt dar as fi vrut sa vad ce simtiti voi cand ii ascultati sa ce credeti despre eiwinking

1 răspuns: