| oliviaronti91 a întrebat:

CITATE despre ROCK. Cat mai multe, referitoare la viata de rockstar, la muzica propriu-zis sau concerte si orice are legatura cu aceste gen de muzica, dar care sa aiba o evidenta legatura cu rock-ul. Atat in romana, cat si in engleza, cum puteti. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| AlexAntonescu a răspuns:

Eu sunt un fan infocat al muzicii rock.ascult NIGHTWISH care canta extraordinar.

| Izaaaaq a răspuns:

Music is your only friend untill the end.
Jim Morrison

Muzica ofera un suflet universului, aripi mintii, zbor imaginatiei si viata oricui.
Platon

Nu imi place omul caruia nu ii place muzica. Nu este inventia noastra: este un dar din partea lui Dumnezeu. O asez alaturi de teologie. Satan uraste muzica: stie ca ne vindeca de tot ceea ce este rau.
Martin Luther

Cu totii avem idoli. Cantati ca oricare dintre ei, insa incercati sa fiti voi insiva cand faceti asta.
B. B. King

Fara Elvis, nici unul dintre noi nu ar fi reusit
Buddy Holly

Daca muzica este hrana dragostei, canta. Dati-mi din plin...
William Shakespeare

Nu stiu nimic despre muzica. La nivelul meu, nici nu trebuie
Elvis Presley

Exista mai multe piese de dragoste decat orice altceva. Daca melodiile ne-ar putea determina, ne-am iubii cu totii.
Frank Zappa

Muzica este spirituala. Industria muzicala - nu.
Van Morrison

Un compozitor bun nu imita; fura.
Igor Stravinsky

Exista doua feluri de muzica: buna si rea. Eu o cant pe cea buna
Louis Armstrong

Toata muzica buna a fost deja compusa de oameni cu peruci
Frank Zappa

Muzica apartine tuturor. Doar casele de discuri cred ca oamenii o detin
John Lennon

Muzica este o revelatie mai mare decat toata intelepciunea si filozofia. Muzica este solul in care spiritul traieste, gandeste si creaza
Ludwig van Beethoven

Mi-a venit prin intuitie, iar muzica a fost forta din spatele acelei intuitii. Descoperirea mea a fost rezultatul perceptiei muzicale (atunci cand a fost intrebat despre teoria relativitatii)
Albert Einstein

Nu ai nevoie de creier ca sa asculti muzica
Luciano Pavarotti

Te sfatuiesc sa tii capul plecat, evita drogurile, canta in fiecare zi si iesi inaintea altor oameni. Ei au nevoie sa te asculte si tu ai nevoie sa te asculte.
James Taylor

Cred ca muzica insasi poate vindeca. Este o expresie exploziva a umanitatii. Este ceva ce ne atinge pe toti. Indiferent de cultura din care provii, cu toii iubim muzica.
Billy Joel

Prea multe partituri muzicale se termina cu mult dupa sfarsitul lor.
Igor Stravinsky

Cred ca fanii mei ma vor urma – indiferent de muzica. Adevaratii muzicieni si adevaratii fani raman impreuna pentru mult timp
Bonnie Raitt

Nimic nu desparte generatiile mai mult decat muzica. La varsta de 8-9 ani, un copil dezvolta o adevarata pasiune pentru propria muzica - mai puternica decat pasiunea pentru hainele ciudate.
Bill Cosby
Funda te rog!puppy dog eyes

| drifter1990 a răspuns:

"If it's illegal to rock and roll, throw my ass in jail!"
Kurt Cobain

| Maria_Andra_1970 a răspuns:

Cred ca mitul rock’n’roll de a-ti trai viata pe marginea prapastiei este o gramada de rah*t