| EmAkuma a întrebat:

Considerati rock-ul un gen de muzica satanic?

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Nu e adevarat, asa este, exista si rock-ul satanic desigur, dar exista si rock-ul usor, si eu ascult rock, bande precum Linkin Park, Skillet, Three Days Grace, Hollywood Undead, Avenged Sevenfold, care nu au legatura cu muzica satanista, dar rock-ul este un gen de muzica rebel, si asta transmite, adica "fa ce vrei, fa ce-ti place, traieste cum vrei, etc", muzica trupelor de mai sus m-au ajutat de foarte multe ori sa imi ridic moralul si sa prind curaj (spre deosebire de alti care imi fac doar nervi), multi interpreteaza gresit rock-ul, dar nu ar pune mana sa le asculte putin muzica, sa vada cat de diferite pot fi genurile de rock.

13 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Depinde care. Rock-ul, de dinainte de 2000 - acela, incipient - acela a dat tonul la dezvoltarea multor altor genuri. a fost un lucru revolutionar.
Insa rockerii care canta despre satana si au simboluri pe masura,,,,, iti dai seama ca aia s-au abatut de la drum si de la scopul muzicii, slavind pe un demon,,,,,,, Pff!

| lplostonyou a răspuns:

Pai cum asa, eu sunt chiar rocker si unul inrait, vrei sa ma jignesti? laughing

| T0T a răspuns:

Trebuie sa fii tampit sa consideri asta laughing

| AirănMeidăn a răspuns:

Da normal. Eu merg seara pe un camp, cu o cruce de lemn, si ii dau foc in timp ce fac headbang pe Nirvana cea mai tare trupa de metal nu...

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Cel mai satanic.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Absolut deloc!

| Sociopat a răspuns:

Led Zeppelin fac muzica perfecta pentru mutilat bebelusi si sacrificat virgine.
Hail Satan!

| MaliciousDeath a răspuns:

da si chiar am vazut documentare si filme daca ai vazut jennifers body ai vazut ca tipul ala care era rocher a fost sacrificat lui satan pentru ca asculta roc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nope

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| kevincube a răspuns:

Nu au legătură.