| Iutzu a întrebat:

Credeti ca valul acesta nou de artisti romani cunoscuti in strainatate gen:Inna, Akent, Morandi... aduc o imagine mai buna Romaniei sau cel putin muzicii romanesti?

Răspuns Câştigător
| Romancutza a răspuns:

Cred ca fac bine la amundoua variante. Pot primi fundita te rog frumos, mersikiss

9 răspunsuri:
| dulcik a răspuns:

Normal ca aduc ceva bun pentru romania macar prin muzica sa fim sin noi recunoscuti ca in rest nu ne afirmam decat prin furturi, violuri, omoruri si mai nou si saracie

| UNfriendLY a răspuns:

Edward Maya, Inna, Play & Win, Akcent, David Deejay, Morandi, Morris, Tom Boxer, Activ iti dai seama ca da o imagine buna Romaniei, nu numai muzicii romanesti, daca te uiti la clipurile de pe yt exista cel putin pe fiecare pagina cate un comment gen : ROMANIA / THEY ARE ROMANIANS, deci => evident ca aduca si tarii o placuta imagine, cand aud Romania se vor gandi la aia.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aduc pe naiba. Tot penali şi superficiali sunt indiferent dacă-i zice miley cyrus sau akcent! La fel de penibili!

| Marya_1984 a răspuns:

Da, normal. Vorba cuiva de mai sus, macar prin intermediul muzicii sa fim recunoscuti pe plan international.Si in legatura cu raspunsul anonim, Inna este romanca.Este nascuta in Neptun. happy

| denisa_4752 a răspuns:

Pe mine ma amuza numai cand aud numele "inna" si ma gandesc la engleza ei de baltalaughing nu stiu daca fac bine.ma rog pana la urma au avut cateva hitturi care prind bine pana la urmahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cred ca noii nostri artisti fac o treaba buna, dar sa stii ca Inna nu e romanca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu cred ca acesti artisti aduc o imagine buna romaniei mai ales ca sunt mai tot timpul in topurile din afara...cat despre Inna e adevarat si pe mine m-a amuzat discursul ei in engleza dar nu trebuie sa ne gandim la asta neaparat ci la faptul ca a avut niste piese foarte bune si este cunoscuta ca o romanca ce a spart topurile americane! E o performanta nu?

| ioanab_4198 a răspuns:

Mie mi se pare ca aduc o imagine in trend, pentru ca majoritatea care creeaza si pentru afara se ghideaza dupa ce stiluri/concepte sunt in voga. Daca e o imagine buna...in cazul morandi mi se pare ca da :) cel putin ultimul lor clip, mi se pare foarte foarte fain si pentru strainatate. si am gasit si invitatii la lansarea lui, apropo, daca sunteti fani :http://www.facebook.com/event.php?eid=101658413220711&ref=mf

| iulia23_3871 a răspuns:

Da cred