| Duucu a întrebat:

Crezi că muzica Rap ar trebui să fie ascultată de cât mai multe persoane? Poate fi numit un gen muzical adevărat?

P.S for kids: Alex Valea nu face raphee hee

9 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Nu. Daca nu intelegi ce si cum, sa asculti doar pentru injuraturi sau jocuri de cuvinte cand tu esti manelist, nu-i vad rostul. Stiu astfel de specimene.
Te referi la "mesaj"? Ei, nu stiu la ce iti foloseste sa iti urle unul chestii pe care le stii, sau pe care crede el ca le stie, astfel transmitand un mesaj eronat, copiii il iau de bun si apoi le da creierul blue screen devil

| Duucu explică (pentru Mădă0611):

Fiecare muzică are un mesaj, doar că rapul îl transmite foarte direct.

| Vans a răspuns:

Depinde la ce rap ne referim.
Că aşa l-ai putea băga pe Guess Who sau chiar Conect-r în categoria asta.Ei îs cu mult pe lângă tot ce înseamnă rap,rap bun.

Şi degeaba ascultă multă lume rap dacă nu înţelege din el nimic.Că doar nu te aştepţi să îşi dea seama fanu' lu Conect-r,sau cum dumnezo i se scrie numele,ceea ce vor să zică Paraziţii, raku, Deliric etc. Omu' ar asculta, dar n-ar înţelege, deci e echivalent cu 0.

| Duucu explică (pentru Vans):

Normal că zic de rap de calitate :]]

| dracu14 a răspuns:

Nu as vrea sa fie ascultat de cat mai multe persoane doar ca as vrea ca toti care asculta sa inteleaga si mesajul pieselor, nu cum s-a intamplat la x factor cand au cantat parazitii toate-s la fel si toate tarfele incepusera sa dea din fese...

| DyaLove a răspuns:

Poate vrei sa zici Alex Velea laughing
Si da de ce nu? Mie una imi place rap`u.

| dött a răspuns:

Ascult rap din cand in cand dar nu ma dau in vant. Nu cred ca ar trebui sa asculte cat mai multe persoane rap fiindca ar aparea cantareti ca ciupercile dupa ploaie si astfel mesajul s-ar denatura.
Pai, ce intelegi tu prin "gen adevarat"? Unii considera gen adevarat doar muzica clasica, altii doar opera. Eu cred ca e un gen de muzica la fel ca oricare altul.

| georgevlad200 a răspuns:

Imi plac foarte mult Parazitii pentru ca incearca sa schimbe ceva.

| AnnaAnneS a răspuns:

Da,muzica rap ar trebui ascultata de cat mai multi.E singura muzica care exprima cu adevarat sentimentele de furie, ura, dragoste etc, chiar daca e mai dura si contine cuvinte destul de grele care ii depasesc pe unii. happy Muzica rap te face mai puternic, te schimba.cel putin asa si mi s-a intamplat miethinking