| ghineanamaria a întrebat:

Cui ii plac manelele?(BEAH eu le urasc!)

20 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Eu in niciun caz!
la fel ca tine, BEAH!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mie. Ce se întâmplă?
Pa, pa.

| Messyhair a răspuns:

@paul Pai si din manele ce poti intelege?
Bani, femei, valoare.

In rock se vorbeste despre dragoste si sentimente diverse.Rock a cantat si Queen, o formatie de succes.
Nu inteleg ce are lumea cu rock-ul. Unii confunda rock-ul cu muzica metalica.Sunt doua genuri total diferite.

Asa ca mai culturalizati-va si voi putin.Adica e normal sa nu aveti habar de nimic si sa fiti inculti din moment ce ascultati muzica ce promoveaza incultura.

| yumeee a răspuns:

Ce întrebare fără sens.
Evident că toţi cocalarii o să se atace şi-o să te înjure în maniera lor unică şmecheră baştană barosană care le reflectă nivelul cultural, moral şi intelectual, alţii or să înjure manelele ca să le dai nenorocita aia de fundiţă, sau pentru că întradevăr nu digeră bass-ul ăla distorsionat şi vocea aia piţigăiată de muiere respectiv vocea aia şmecheră de imitaţie de rapăr din fundal(=manele, pentru că eu nu pot numi chestia aia "gen muzical")... născându-se iar antica dispută între manelişti şi ne-manelişti. rolling eyes

Răspuns utilizator avertizat
| Jadis a răspuns:

Is unele faine...hell acum pe bune la nunti, sau la botezuri, la petreci mai merg. Da acum pe bune nu prea imi plac

| ILadyInBlack a răspuns:

M-am saturat de astfel de intrebari.
http://www.youtube.com/watch?v=tuhpu3Ir1W4

| Vizitiul a răspuns:

Ascult diferite genuri de muzica printre care si manele! Da, la un chef, la o petrecere, ascult si manele!

| DraPraaHaarp a răspuns:

Mie nu...nu ascult dar mna ma rog totusi la o petrecere cand da o manea nu ies afara sau stau...ma distrez ca e normal. da asa sa am p telefon sh sa aascul acasaa.nuhappy totusi nu am nimic cu nimeni fiecare asculta ce vrea.happy

| Godfather a răspuns:

"Sa moara dusmani mei si toate pirandele daca manelili nu e cele mai faini \dancing"

| paul_7261 a răspuns:

Eu ascult orice gen de muzica in afara de rock nici odata n-am inteles si nu voi intelege nimic din muzica rockhappy

| AntoniaFollowill a răspuns:

Daca nu iti place un gen de muzica nu ai nici un drept sa comentezi asa:]. Fiecare cu gusturile lui muzica. Dar am si eu o intrebare ai ascultat mai mult de 3 manele in viata ta[cat mai diverse]? Ca sa poti spune ca nu iti plac. Si ar mai fi o intreebare esti genul de persoana care crede ca Hannah Montana canta rock? La fel Justin Bieber?

Daca da, esti clar o cauza pierduta. Un copil de 10 ani neinformat care vorbeste prost.

Si ca sa iti raspund la intrebare da, unele da. Plus ca la o petrecere, baeram, etc nu as putea sa-mi imaginez pe nimeni dansand Moon Walk.sau pe melodiile celor de la Ac/Dc[desi ma indoiesc foarte mult ca tu stii despre ce vorbescoh go on]

| zalisa a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=9VwnSeYckPo&feature=related

E speșăl pentru tine.{am cautat-o sopeșăl}

| ℬaby a răspuns:

Doar prostiilor sau oameniilor fara o ocupatie majora happy. Adica incompetentii happy. Multumit/a pentru raspuns?happy

App sper ca nu te simtihee hee.

| Covrigel a răspuns:

Ascult orice in afara de manele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie prostule

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Numai prosti pe aici.
In afara de mine ca nu ascult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legiu, mereu am stiut ca esti pe sistem turbo. Hai, sa danseze balerina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu le detest, nu am ascultat si nici nu o sa ascult

| hhk a răspuns:

Vorba aia:"Exista 2 tipuri de oameni: cei care asculta manele si cei care nu recunosc." Nu am manele in playlist, dar asta nu inseamna ca nu imi plac. La chefuri sau diverse ocazii chiar merg. Sunt unele si faine sa stii. Sunt sigur ca majoritatea care au spus ca nu le plac manelele sunt genul care fac misto de un prieten ca are manele pe telefon, dar care bat din picior fara sa-si dea seama cand incepe vreuna. Evident sunt unele manele care n-au gram de logica in versuri si cu un "flow" de nimic. In fine...asta-i parera mea.