| ImYourFuckingNightmare a întrebat:

Cui ii place Alice Cooper?batting eyelashes Si daca da, ce melodie?

Răspuns Câştigător
| urmuz a răspuns:

Alice Cooper, o legenda a hard rockului, veteranul care a inventat literalmente conceptul de "rock teatral". Imi place Alice Cooper pentru stilul lui nonconformist, melodia preferata este si va ramane Poison.Ma bucur ca sunt si iubitori de rock pe acest site.

6 răspunsuri:
| arinali80 a răspuns:

Alice Cooper - Freedom

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Aceasta ocupa topul preferintelor mele:

http://www.youtube.com/watch?v=pyp6cBDhvXU

Urmata de "Poison" si "House Of Fire".

| Trinitas a răspuns:

*O asteapta pe @IAmTheSpider*
Si apropo:
http://www.youtube.com/watch?v=jcEzx5HLYEw&feature=relmfu

| PotcaPădurii a răspuns:

*Deci dupa ce in sfarsit am decis sa imi verific toate mailurile pe care le primesc de pe TPU, am vazut asta*
Imi primul rand nu prea as putea zice ca imi place Alice Cooper. Pentru ca Alice Cooper este doua persoane. Suna ciudat, dar ascultatima. Este format din Vincent(ma rog fostul, acum e legal Alice) si Alice, personajul mitic de pe scena. Si chiar si asa nu pot spune ca-i plac pe astia doi. De fapt crudul adevar e ca-i iubesc sau chiar idolatrizez. Inafara faptului ca Alice e o legenda vie care a influentat o gramada de trupe si oameni(inca imi aduc aminte un citat de alui Alice Cooper despre Marilyn Manson "He has a woman's name and wears makeup. How original. ") Asa cum Vincent(trebuie sa-i spun cumva ca sa-l deosebiti de personajul de pe scena) a afirmat ca Alice e personajul rau, victima si cel care face vicitme, agresorul, agresatul, cel care ucide, cel care e ucis(ma rog, revine la viata in fiecare concert daca pot sa spun asa). Pentru ca inca sunt prea mica nu am fost la nici un concert, in schimb am DVD-ul concertului The Nightmare Returns. Parca am fost in cu totul alta lume. Lasand la o parte asta s-a taiat cu spada pe bune(doar o mica crestatura). Deci e un fel de teatru (lucru care ma duce la afirmatia lui Alic... Vincet. Zicea ca daca nu ar mai putea face concerte sigur s-ar apuca de teatru).
Acum sa ne legam de versuri si linia melodica, adica de cantece. Trebuie sa recunosc ca in fiecare cantec(ma rog, ma refer la versuri) se ascunde altceva. La melodia I'm Hungry(de pe albumul Along came a spider, care e primul album cu Alice Cooper pe care mi l-am luat)am ras la faza cu "Gimme, gimme, gimme, gimme something to eat
Gimme, gimme, gimme, gimme something so sweet
Gimme, gimme, gimme, gimme something to chew
Something soft and tender, how 'bout you?" si la faza cu"
I got a bed in my basement fit for two
I got some chloroform and handcuffs just for you".
In fine, melodiile lui variaza de la balde rock pana la heavy metal. Nu as putea niciodata sa aleg o melodie preferata. Caci as intoarce spatele celorlalte. Cred ca de data asta exista o solutie intermediara contrar suselor lui Vincent(altul) Van Gogh. Unele cantece ma ajuta sa ma linistesc("I never cry", "Departament of youth") altele ma ajuta sa ma trezesc dimineata("Novocaine", "Between Highschool and Oldschool", "Clones(We're all)")
Altele ma bine dispun("Lost in America", "I'll bite your face off", "Be my lover","Salvation", "Ghouls gone wild", "This maniac's in love with you", "House of fire")
Altele ma ajuta sa-mi trezesc persoana rea din mine("Vengeance is mine", "Devil's Food", "Eat some more", "It's the little things", "Pick up the bones", "Gimme", "I just wanna be God", "Sister Sara")
Altele maresc libidoul :''>("Feed my Frankenstein","Spark in the dark", "Trash", "Cold Ethyl"(un cantec despre necrofilie))
In fine. Cat despre Vincent... the family guy. Pai dupa ce am citit primele 30 de pagini din autobiblografia sa am murit de ras. Pot sa spun ca are simtul umorului dezvoltat, dar incepe sa dea in mintea copiilor(varsta asta). Ca sa devina Alice Cooper(are un ritual aparte) urmareste cele mai proaste filme de kung fu. Si recunoaste ca nu se pricepe deloc la gatit. Deci un badass pe scena, un niceguy in viata de zi cu zi. Inafara de perioada in care manca, bea si fuma whisky cu Coca-Cola, a stiut foarte clar cine e el si cine e Alice. Si a reusit sa traga linie intre astia doi. De asta e si azi in viata, legenda vie, care nu intentionase de fapt niciodata sa devina un muzician.

| ImYourFuckingNightmare explică (pentru PotcaPădurii):

Uuu, ce secsi!
Trebuia să-ți dau ție funda.