| мιcυтѕαααα a întrebat:

Cum imi pot da seama daca un cantaret canta live sau playback o melodie? Se poate cunoaste sau nu? Daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| AnnaAbba a răspuns:

Iti dai seama daca este playbeack dupa factul ca orchestra nu exista sau daca exista nu canta si dapa faptul ca artistul incepe mai repede sau termina mai repede versurile.

5 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Păii, îţi dai seama dupa gură, când e playback cântăreţul işi deschide mai mult gura, şi parcă spune mai repede versurile., bine trebuie să ai spirit de observaţiebatting eyelashes baftăă!

| MeGustaaaaa a răspuns:

Daca auzi o melodie (nu o vezi) si nu sti daca e live sa playback, in cea live se aud versurile mai lungi.De exemplu: Florin Salam (daca l`am dat pe el exemplu nu inseamna ca`s cocalara) cand live si intre versuri vorbeste. Daca vezi melodia, cantaretul intarzie sau lasa in urma versurile. E simplu.Trebuie doar sa stii cum sa auzi si iti dai seama. Cea live se aude mai rau, se aud instrumentele mai natural.Succes! Fundita?big grin

| 7Mary7 a răspuns:

Ar trebui sa iti dai seama, pentru ca atunci cand canta live sunetul suna altfel (mai natural) fata de playback; in plus, iti poti da seama dupa miscarea gurii.

| gabi1994 a răspuns:

Cand se inpiedica pe scari iti dai seamalaughing

| Zuzulina99 a răspuns:

Scrie pe ecran daca e live sau playback!laughing