| anonim_4396 a întrebat:

De cele mai multe ori, în prestațile live, interpreții nu cântă melodia până la capăt ori nu cântă refrenul ci la refren e playback sau acei backing vocalists. De ce se întâmplă așa? N-am înțeles niciodată chestia asta. Consider că un cântec live trebuie cântat până la capăt așa cum trebuie doar de către cântăreț.

Răspuns Câştigător
| aneliram a răspuns:

Poate. Ori sunt obosiți și nu pot cânta live, ori anunite părți nu le i3s mereu. Și, evident că dacă trebuie mai multe voci care cântă la unison, nu poate singur

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Nu sunt mulți ce pot cânta oricând live - d-aia fac "manevre" ieftine