| NuAmGasitUnNume a întrebat:

Cum iti poti da seama daca ai ureche muzicala?

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Cel mai simplu mod: Roaga o persoana sa bata intr-un anume ritm de cateva ori cu un creion in banca, si daca reusesti sa reproduci si tu in acelasi mod exact sunetul care l-ai auzit ai ureche muzicala.

| NuAmGasitUnNume explică (pentru whatevernvm):

E buna ideea ta chiar o so incerc dar ma refeream cum sa-mi dau seama daca am ureche muzicala la dans.

| whatevernvm a răspuns (pentru NuAmGasitUnNume):

Poti face acelasi lucru. Pui in prieten sa danseze ceva si incerci sa il imiti.

| nicus0r a răspuns:

Atunci cand iei un instrument in mana si incepi sa poti knta cat de cat...eu asa am descoperit, am luat o orga si cat de cat am inceput sa stiu cum se canta