| SanziiAndry a întrebat:

Cum le cheama pe fetele de la Blaxy Girls? Vreau poze personale cu ele din 2012.

Răspuns Câştigător
| marycroitor a răspuns:

Blaxy Girls este un grup muzical de adolescente din România. Formația a luat naștere în octombrie 2007 și a semnat un contract cu casa de discuri Roton în luna decembrie a aceluiași an.[1] Blaxy Girls se compune din Rucsandra Iliescu (chitară, voce), Amalia Tircă (chitară solo), Cristina Marinescu (chitară bas), Anamaria Nanu (claviaturi) și Gela Marinescu (baterie).[1][2] Cele cinci au fost descoperite de producătorul muzical Costi Ioniță, cu care au mai lucrat nume importante ale lumii muzicale românești, cum ar fi Monica Anghel, Mihai Trăistariu, Nico sau Celia.[1][2]
Primul single al grupului, „If You Feel My Love" a devenit foarte popular imediat de la lansare, atingând poziția cu numarul 2 în clasamentul cântecelor din România. Albumul de debut al formației va fi lansat la sfârșitul anului curent împreuna cu un nou single.[3]

1 răspuns:
| aliceinchains a răspuns:

Credeam ca au murit toate...