| Methaallaid a întrebat:

Cum pot intra intr-un cor?
Ar trebui sa le cant ca sa stie unde sa ma aseze ( Soprana, Mezzosoprana sau Alto )?

Răspuns Câştigător
| Ho1 a răspuns:

Corect,staruite si canta frumos iar doamna va alege in ce soprana sa te duci.

4 răspunsuri:
| Ho1 a răspuns:

Te duci la doamna/barbatul cela care te controleaza cum canti, si apoi o sa-ti spuna unde sa te asezi.

| Methaallaid explică (pentru Ho1):

De exemplu imi canta niste note pe pian/vocal si trebuie sa le repet? happy

| Ho1 a răspuns (pentru Methaallaid):

Corect,staruite si canta frumos iar doamna va alege in ce soprana sa te duci.

| feraryyy78 a răspuns:

Cor nu inseamna neaparat soprana sau mezzosoprana sau alto. Exista si coruri instrumentale, dar si coruri muzicale mai din zilele noastre, dar trebuie sa te pricepi la cantat in adevaratul sens al cuvantului.

| Methaallaid explică (pentru feraryyy78):

E cor vocal, si sunt destul de sigura ca ma pricepwinking