| TudorGamer a întrebat:

Cum pot invata rapid sa cand la chitara electrica? melodii hard metal....rock metal...plsss!

5 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Cum sa canti "rock metal"? Cel mai simplu, bagi amplificatorul pe distorsiune, primul lucru pe care-l inveti e palm-mute-ul, pe care trebuie sa-l faci obsesiv pe coarda MI, nu conteaza ritmul sau alte prostii de-astea, daca mai avansezi, poate reusesti sa faci si triolete, si esti bazat. Cam atat, iar optional, poti invata 4 acorduri, MI, FA#, SOL si LA si esti tatic.

| Wøodenpints a răspuns:

Înainte de a te apucat de cântat la chitară cred că ar trebui mai întâi să știi ce gen vrei să cqnți. Că le cam încurci.
Și nu există nicio metodă minute de învățat rapid la chitară.
Probabil vrei înveți câteva acorduri să impresionezi o duduie ca să nu te prindă anul nou virgin. Dar nu merge așa.
La chitară înveți treptat, nu există niciun "accelerator".

| TudorGamer explică (pentru Wøodenpints):

Eu vreau sa ma apuc foarte serios nu ca s aimpresionez pe nimeni! decat pe mine! happy! Vreau sa cand gen Black Metal si Rock Metal!

| Wøodenpints a răspuns (pentru TudorGamer):

Ce-i ăla rock metal?

| TudorGamer explică (pentru Wøodenpints):

M-am exprimat gresit scuze! Mai gresesc si eu! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un instructor te va ajuta mult.

| TheAvenger a răspuns:

Hard metal? Rock metal? Da, în fiecare zi mai înveți câte ceva nou, asta-i clar. Poate ai vrut să spui hard rock. Sau heavy metal. Cât despre rock metal, până acum 5 secunde eu n-am mai auzit de așa ceva.

| TudorGamer explică (pentru TheAvenger):

Imi pare rau! m-am incurcat! numi scoateti ochii cua sta de acuma!

| HAHAALEX a răspuns:

Am fost si eu intr-o situatie de genul si cel mai bine e sa repeti separat acordurile si schimbul intre ele si apoi sa gasesti o melodie cu acordurile repetate.