| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa am o voce frumoasa?

Răspuns Câştigător
| ellene a răspuns:

Fereste-te de tigari, bea un ou crud in fiecare dimineata si fa vocalizewinking

44 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Lectii multe de canto. Trebuie sa vezi daca ai intai voce si daca ai trebuie sa o faci mai buna facand canto.

| PauLa.M a răspuns:

Canto, asta daca ai si talent muzical! tongue

Răspuns utilizator avertizat
| pam_pam a răspuns:

Canta la corzile vocale. laughing Uhm chiar daca faci canto, ca sa ai voce frumoasa cand vorbesti ar trebui sa-ti traiesti viata ca in musicaluri. Si nu cred ca vrei asta! (toti cantaretii au vocea diferita atunci cand canta fata de cea normala, cand vorbesc) Mai degraba invata-te sa vorbesti clar dar mai incet. Nimanui nu-i place o persoana care vorbeste tare. Bafta!

| malina444 a răspuns:

Depinde acum. cel mai important lucru este talentul.
acum depinde in ce sens vrei o voce mai frumoasa:daca ai vrea sa canti, trebuie sa te duci la multe ore de canto.(si eu am fost vreo 4 ani), dar daca vrei pur si simplu sa ai o voce frumoasa in general, incearca sa nu tipi, sa nu te rastesti, sa vorbesti calm si clar.citeam intr'o revista acum ceva vreme, ca baietilor le plac fetele care au o voce blanda, protectoare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Mergi la un profesor de muzică pentru perfecționare și poți urma și școala de muzică.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pi incearca sa canti tot mai mult.Eu nu cred ca trebuie sa iei lectii da canto.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As si eu sa am o voce frumoasa ca sa pot canta cryingcryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa ai incredere in tine si sa repeti mereu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca am voce frumoasa dar prietenele ele nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai trebui sa te mai ingrasi putin si sa mananci pui si sa ei pastile de la farmacie speciale pentru voce

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar, asta se poate numai cu lectii de canto?worried

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Treb sa facem multe lectii de canto.
Sa ne jucam dea cantareata sau cantaretu, ca sa vedem ce voce avem.Asa cred eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la un muzician si cantai dupa aia il intrebi cum a fost iti va raspunde cu da sau nu si eu am facut la fel si acum sunt cantareata! fa ce tiam spus iti spun eu ca o sati mearga!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand incearca sa nu vorbesti tare cand te enervezi calmeaza-te si mentine-ti controlul, 2 ore pe zi de relaxare fa yoga relaxeaza-te pentru ca stii atunci cand esti stresat ti se sxhimba vocea, bea ceai cald in fiecare dimineata sau seara(in ceai trebuie sa fie miere nu ZAHAR, iar ceaiul TREBUIE sa fie cat mai cald), o data pe zi ia cate o lingura de miere goala iar ultimul pas este sa canti de cate ori ai ocazia pentru a-ti exersa vocea iar dupa aia poti sa te duci la niste lectii de canto ca sa iti incerci norocul.Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum depinde si cat de urata(scuzama ca-ti spun asa) ai vocea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa ai talent si adreseazata la un profesor de muzica in care ai incredere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stiu c a ouale se beau dar stiu ca trebuie amestecate cu miere dar doar galbenusul iar apoi il pui in lapte! Ia incearca si asa!(mama mea a facut lectii de canto!)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa ai o voce frumoasa nu cred ca trebuie sa faci nimic pentru ca sunt foarte multe persoane care nu au nici voce nici ureche muzicala si vor sa cante frumos eu cred ca asta ESTE UN DAR pe care nu toti il au sad asta-i parerea mea si mie imi place ffff mult sa cant si cred ca am voce dar eu o folosesc pentru a-l lauda pe d-zeu nu sa cant despre:bani gagici bautura invidie minciuni si tot felul de lucruri dezgustatoare.asta-i parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa ai o voce frumoasa nu cred ca trb sa faci nimic pentru ca sunt foarte multe persoane care nu au nici voce nici ureche muzicala si vor sa cante frumos eu cred ca asta ESTE UN DAR pe care nu toti il au sad asta-i parerea mea si mie imi place ffff mult sa cant si cred ca am voce dar eu o folosesc pentru a-l lauda pe d-zeu nu sa cant despre:bani gagici bautura invidie minciuni si tot felul de lucruri dezgustatoare.asta-i parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa ai o voce frumoasa nu cred ca trebuie sa faci nimic pentru ca sunt foarte multe persoane care nu au nici voce nici ureche muzicala si vor sa cante frumos eu cred ca asta ESTE UN DAR pe care nu toti il au asta-i parerea mea si mie imi place ffff mult sa cant si cred ca am voce dar eu o folosesc pentru a-l lauda pe d-zeu nu sa cant despre:bani gagici bautura invidie minciuni si tot felul de lucruri dezgustatoare.asta-i parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti lua sirop de pin se gaseste la farmaciile naturiste big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai trebuie sa ai incredere in tine si sa tot repeti, pana crezi ca ai o voce frumoasa succes mult eu cand o sa am vreo 15 ani am de gand sa ma lansez oricum am o foce frumoasa cred eu...:p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mananca multa spuma din albus de ou

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai foarte foarte multe lecti de canto

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exersează!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am voce. Ba char sunt si sirena

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Muzica?laughingexerseaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O fata sustine ca are o voce frumoasa dar canta ca o mata trasa de coada si zice ca ieu cant asa