| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa am o voce frumoasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Trebuie sa ti-o daruiasca Dumnezeu

| Minks a răspuns:

Pfaide capu'...

| IndescribableChild a răspuns:

Sa te lasi de fumat.

| dexro a răspuns:

Trista intrebare... vocea este sau nu frumoasa nu depinde de tine, invata un instrument daca nu esti multumit de vocea ta. sorry

| Question_3829 a răspuns:

Sa sugi o acadea

| NeuRoNiLaPliC a răspuns:

Sa te duci la canto? straight face

| Delicv3nt a răspuns:

Nu prea cred ca ai ce face in problema asta. daca te referi la cantat poti exersa si lua diferite lectiwinking

| Angi_3570 a răspuns:

Pai...sa exersezi mult...si sa iei niste lectii de cantohappy

| Rebeca_6242 a răspuns:

Sa bei ou crud

| diana1265 a răspuns:

Pai sa exersezi mult. Dimineata sa mananci miere daca vrei sa ai vocea subtire, sau sa bei apa cu sara, apa cu piper..Pe stomacul gol tine accest tratament timp de 1 luna (daca vrei)..Si fa vocalize 10 minute dimineata si 10 seara. Dupa te inregistrezi pe telefon si vezi cum suna vocea ta.A da daca vrei sa ai vocea groasa bea apa rece si fa exact opusul la ce ti-am zis eu mai putin chestia cu vocalizele...Depinde poti sa fumezi ca sa ai o voce putin m-ai groasa o sti pe Delia secretul ei este ca are o voce ragusita si fumeaza..De aceea dar cea mai frumoasa voce este aceea pe care o primesti cand te nasti.Sau poti daca vrei voce subtire sa te inscrii la adunare si acolo vei canta foarte subtire si te voi obisuni.