| FackingJungle a întrebat:

Cum preferati sa invatati la un intrument:cu prof. sau fara prof?

Răspuns Câştigător
| Shane_1763 a răspuns:

Depinde si despre ce fel de instrument muzical este vorba. Eu am invatat la chitara de ex., tot ce stiu in prezent, am adunat de pe net, desi mai exista niste tehnici (cum ar fi ciupitura) cu care incerc sa ma deprind dar imi este greu. imi pare rau ca nu am invatat cu un profesor, fiindca prindeam mult mai smplu si mai repede. Avantajul este insa faptul, ca am invatat in mod gratuit big grin
Daca ai la indemana instrumentul, incearca sa inveti putin asa de pe net, dar daca iti permiti, cel mai bine este sa urmezi niste cursuri.

1 răspuns:
| raul_5066 a răspuns:

Am 25 de ani si de un an jumate invat vioara singur si merge de minune.Nici vorba de prof.