| RazvanLazar2004 a întrebat:

Cum reusesc sa fac diferentierea tipurilor de bariton: bariton-bas, bariton, bariton-tenor?

3 răspunsuri:
| RazvanLazar2004 explică (pentru sierra1):

Pe mine ma intereseaza muzica non clasica, in special pop-ul si cea usoara. De exemplu, cum imi dau seama concret ca Aurelian Andreescu este bariton-tenor si nu bariton sau tenor? Oricum, e foarte interesant link-ul!

| sierra1 a răspuns (pentru RazvanLazar2004):

Dacă Temistocle Popa zicea despre el doar că "Avea vocea tremolată, viguroasă, încânta publicul", ție ți-ar fi mai greuț să decizi altfel