| anto05 a întrebat:

Cum sa acordez vioara?

Răspuns Câştigător
| Nelu62 a răspuns:

Accesează:
http://www.get-tuned.com/online_violin_tuner.php
şi ai cele patru tonuri.
Dai click, pe rând, pe butoanele G, D, A, E sau Mergi la un magazin cu accesorii muzicale și cumpără un camerton. Dacă nu, mergi la cineva care are un pian sau un acordeon și acordează vioara de la coarda cea mai groasă, la coarda cea mai subțire după cum urmează:SOL(coarda cea mai groasă) - RE - LA - MI(coarda cea mai subțire). Notele astea sunt note libere, deoarece nu trebuie să folosești mâna stângă pentru a le produce.

1 răspuns:
| Nelu62 a răspuns:

Mai poti cauta "Tuner - gStrings Free" pentru Android in Goole Play