| 2105 a întrebat:

Cum sa compun o melodie

8 răspunsuri:
| mihnea1234 a răspuns:

Ca sa compui muzica in primul rand iti trebuie teorie muzicala; apoi inspiratie. Daca te ajuta, uite site-ul asta in care poti sa compui http://www.noteflight.com/ (dar mai poti gasi si altele). :)

| KinderBeeeib a răspuns:

Buna.
Pentru a compune o melodie (in cel mai bun caz daca vrei sa o canti doar tu ) trebuie sa ai ureche muzicala si talent si cel mai bine sa studiezi un instrument si sa stii notele.Care se pot canta si mai sus si mai jos si asta e foarte greu pentru incepatori.
Versurile trebuie sa aiba un fel de rima in ele pentru a dansa ( ciudata expresie) in urechea ascultatorului.
O melodie se compune cel mai des din 98% sentimente 1% versuri si 1% note (ma refer ca poti compune ceva din ce ti-se intampla in viata de zi cu zi )
Incearca sa nu fi stresat atunci cand o compui altfel crede-ma ca nu va iesi bine.
Compune melodia dupa placul inimii tale. Cele mai frumoase melodii ies din chitara acustica, pian, orga (depinde de melodie) etc.Iti trebuie ceva experienta in instrumente si note chiar daca nu par asa importante, SUNT! Ele sunt melodia gandeste-te la o melodie de a ta preferata cu un altfel de ritm...
Succes!
Funda?

| SymphonyOfDestruction a răspuns:

Studiaza cativa ani buni muzica.si apoi apucate de compus.

| Dany3103 a răspuns:

Iti recomand Fruity Loops.

| neica a răspuns:

Https://www.facebook.com/......malink.php

"Plagiate"adunate de pe net free si traduse pentru pasionatii de muzica incepatori.

| Alexandru_Ionut_1993_nyev a răspuns:

Salut poate sa imi spuna cineva de unde pot sa descarc ritmuri hip-hop? big grin

| DeDe12355 a răspuns:

Buna! Si eu vreau sa ma apuc de asa ceva... Uite id meu: denisamihaela74 si daca e mai vorbim.

| Stanila_Mariana_1976 a răspuns:

Ceee calumea este