| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa incep sa fac rap? Cum pot scrie versuri (dure)?

Răspuns Câştigător
| mihaigeorge58 a răspuns:

Bună. În primul rând trebuie să asculți foarte mult rap (încearcă sa te focusezi pe stilul pe care vrei să-l abordezi dar totuși nu uita de celelalte genuri de exemplu mai soft, nu le evita). Trebuie să începi sa experimentezi, chiar dacă poate la început o să ți se pară că nu ai talent (de exemplu mie nu-mi plăcea deloc cum scriu rap și acum dau pe freestyle rime pe loc mai bune decât ăia care stau să se gândească, dar asta după multe nopți în care nu dormeam și scriam). Lasă-te inspirat de viața ta și de ce ai în jur, nu încerca să pari cineva cine nu ești. Încearcă sa faci versul o propoziție normală sa nu sune ca o poezie dar să pară cât mai folosibilă în cotidian; nu aborda un gen de scris complex. Cam astea sunt sfaturile mele, sper să te ajute. Succes și pace!

3 răspunsuri:
| Robert160 a răspuns:

Ridică mâinile, dă din cap
Ce te doare, ce observi că se întâmplă în jurul tău și te deranjează

| eanadandre a răspuns:

Cu creier