| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numeste melodia aia a lui Rammstein...am auzit-o undeva si tot ce mi-a ramas in cap din versuri e cand zice "rammstein" apoi chitara apoi iar "rammstein" nu-s multe cuvinte in melodie

5 răspunsuri:
| Decrepit a răspuns:

:)) E melodia omonima a trupei.Asa se si numeste,"Rammstein". Melodiile lor de la inceput nu aveau foarte multe versuri, deci e de inteles : http://www.youtube.com/watch?v=p7tjw5Au1bc

| Delicacy a răspuns (pentru Decrepit):

Şi ce vrei să insinuiezi prin asta? laughing

| Decrepit a răspuns (pentru Delicacy):

Ca se concentrau mai mult pe instrumental pe primul album si de pe la Sehnsucht au inceput sa cizeleze mai bine versurile, iar detaliul asta a culminat la "Reise Reise", cel mai bun album al lor, atat dpdv liric, cat si instrumental.

| Iubitulmeuhusky a răspuns:

"Rammstein" laughing si o zic silabisit gen "Ramm-stein" nu? laughing

| Припять a răspuns:

Melodia este "Wollt Ihr Das Bett In Flammen Sehen?".
Ascultati cu atentie si o sa vedeti ca la un moment dat spune "Ramm-stein" silabisit.