| iulikaaa a întrebat:

Cum se numeste melodia indiana de la care s-a inspirat Brighi cu melodia Te-am iubit?

8 răspunsuri:
| LizGreen a răspuns:

Bună! Brighi nu s-a inspirat de nicăieri. Melodia a fost compusă de Smiley și Alex Velea. Așa e linia melodică... Ai mai auzit-o undeva?

| iulikaaa explică (pentru LizGreen):

Da! Linia melodica am auzit-o la un film indian! Dar nu-mi amintesc cum se numeste!

| LizGreen a răspuns (pentru iulikaaa):

Păi s-ar putea să ți se pară asemănătoare! De exemplu, pentru mine toate melodiile indiene sună la fel! laughing

| Florin_Vlad_1995 a răspuns:

Ai dreptate, e o melodie indiana acolo, ma chinui de 2 ore sa mi-o aduc aminte, miroase a creier ars la mine in camera... in caz ca reusesc o sa iti spun big grin

| Florin_Vlad_1995 a răspuns:

Ia vezi, e cumva de aici? dai de la 2:00 incolo
http://www.youtube.com/watch?v=fkNkYXyJZE0

| Florin_Vlad_1995 a răspuns:

Am intrebat-o pe brighi pe facebook si a zis ca e ceva compus de cei de la hahaha, nu e din nici un film.

| Jc_Exe_1987 a răspuns:

Originala cred garantat ca este o melodie indiana sau orientala, deoarece imi aduc aminte perfect ca exista 100% o manea (copiata dupa melodia originala) care are linia melodica identica cu partea melodiei lui Brighi de la 0:27 la 0:37 precum si alte bucati din ea. Cand am sa o gasesc o voi posta aici! Spor la cautare restul! happy