| gemeni6226 a întrebat:

Cum se numeste piesa din filmul Eddie (1996) de la minutul 57:36?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ia-le de aici ( e lista cu toate melodiile din film):
După "performed by" urmează numele solistului.

https://en.wikipedia.org/wiki/Eddie_(soundtrack)

| gemeni6226 explică (pentru floresdemayo):

Deci eu iti multumesc foarte frumos dar nu e nici una dintre ele dar totusi meriti funda ca macar ai incercat sa ma ajuti, nu e niciuna dintre piesele mentionate dar asta e lipsa googleului si nu a ta.

| floresdemayo a răspuns (pentru gemeni6226):

Primești un sfat?
Când vrei să cauti melodiile dintr-un film, scrii la google TITLUL filmului, anul și la final, adaugi cuvântul "soundtracks". Dai apoi "Căutare" si vezi ce rezultate apar, fie pe IMDB, fie pe alte siteuri, pot fi mai multe. Unele afișează incomplet, iar altele oferă lista completă a tuturor melodiilor din film.
Eu am dat o listă... incompletă, se pare. :(
Totusi, e melodie cu voce sau instrumentala? Te intreb, fiindca nu cunosc filmul.
Vezi si aici, poate că apar si in plus:
https://www.imdb.com/title/tt0116168/soundtrack

| gemeni6226 explică (pentru floresdemayo):

E doar instrumental dupa ce obtine prima victorie echipa,e ceva ce iti da sentimentul super de victorie, de reusita, la muzica ma refer de aceea o caut ca sa-mi dea si mie acest sentiment in zilele mai putin reusite, stiu muzica de mult mult timp inainte sa am internet, deci inainte de 2005...bineinteles ca daca filmul e din 1996 nici nu e de mirare ca il stiu cu mult timp inainte. Multumesc oricum o zi frumoasa!

| gemeni6226 explică (pentru floresdemayo):

Gata! de data asta am gasit-o! te pup! aici era!
Gary Glitter - Rock And Roll Part. II & I - 1972
asta e piesa! Multumesc!

| floresdemayo a răspuns (pentru gemeni6226):

Bravo ție! L-ai găsit. Și tu esti o învingătoare. :*

| gemeni6226 explică (pentru floresdemayo):

Multumeschappy

| gemeni6226 explică (pentru floresdemayo):

Am gasit in lista pe care mi ai dat o a doua oara.