| anonim_4396 a întrebat:

Cum se poate lansa o persoana care vrea sa se faca cantaret daca are voce foarte buna? Care sunt pasii concret?

Răspuns Câştigător
| DeeDee a răspuns:

Faci un cantec si o melodie si rogi pe cineva sa te ajute cu un negativ. Chiar si pian e de ajuns. Sau faci ceva in mixcraft (e un program, dar costa). Toate sugestiile de mai sus sunt bune.
Se stie ca persoane ca Esmee Denters si Justin Bieber au fost descoperite pe youtube cantand coveruri dupa piese, dar ma indociesc ca managerii din Romania cauta acolo. Cred ca preselectia pentru romanii au talent s-a terminatsad Poate megastarul viitor?
Poti trimite o caseta-demo unei case de discuri.
Ai mai multe sanse daca inveti sa canti la un instrument, gen pian sau chitara. Chitara cred ca e mai simpla.
Ia lectii de canto - multe drumuri se deschid de acolo.

Incearca in vacanta sa te angajezi cantareata la un bar-terasa - am vazut in Jupiter. In primul rand, o sa canti mai multe piese in fiecare seara - si vezi daca poti face asta, daca nu iti cedeaza vocea, daca nu obosesti prea repede. In al doilea rand, sunt sanse ca unul dintre clienti sa fie manager si sa te ia la ochi. In al treilea rand, o sa fii platita pentru ceva ce iti place sa faci.

Dar eu cred ca mai usor e sa ajungi sa canti la OTVsad

5 răspunsuri:
| xClementine a răspuns:

Poti sa faci un cover al unei melodii si sa postezi videoclipul pe youtube.

| DeeDee a răspuns:

Am gasit ceva... tipul asta iti face cantec daca il platesti

http://www.songstowearpantsto.com/request/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In zilele noastre este usor sa apari la TV... ca de exemplu, la Etno Tv poti trimite o caseta cu o melodie interpretata de tine sau cu un e-mail la emisiunea "Asa-i hora la romani" unde poti aparea... succes! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si cum se presupune ca as putea face o melodie singura?:S

| SereDulcik a răspuns:

Poi du-te si uh la romanii au talenttonguepoate castigiwinking