| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa devin cantaret am voce buna dar daca as lua lectii de canto as putea avea o voce mi buna? Si cum m-as putea lansa in muzica?

Răspuns Câştigător
| ijuuuuuuu a răspuns:

Bună.
Desigur, repetarea e mama învățăturii!
Ar fi bine să iei lecții de canto, să mergi și pe la karaoke (dacă se face la tine) și așa vocea ta o să devină mai bună.
Te-ai putea lansa în muzică participând la evenimente...

| anonim_4396 explică (pentru ijuuuuuuu):

Auzi dar cum pot afla daca am ureche muzicala? Ca am auzit ca fara ureche muzicala nu poti deveni cantaret

| ijuuuuuuu a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi, să știi să cânți pe orice ritm, să ai o bătaie a ritmului perfectă, pur și simplu trebuie să simți că melodia e în tine. Și că îți place acest lucru.

| anonim_4396 explică (pentru ijuuuuuuu):

Cum adica bataie a ritmului? Si nu e necesar sa cati pe orice ritm fiecare cantaret are un tip de voce.

| ijuuuuuuu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu știu cum să-ți explic mai exact. Bine, să cânți pe ce voce ți se potrivește.

| anonim_4396 explică (pentru ijuuuuuuu):

Ok mercii de raspuns

| anonim_4396 explică (pentru ijuuuuuuu):

Si daca as invata sa cant si la chitara si cu vocea cum ar fi? Sa invat sa cant la o chitara clasica

| ijuuuuuuu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar fi foarte frumos, părerea mea. Eu spun să încerci. Și dacă îți place îți urez mult succes.

8 răspunsuri:
| Cici69 a răspuns:

Pai depinde de ce stil de muzica ai vrea sa canti :). Am un prieten bun care acum o luna a lansat o melodie rap scrisa de el. Uite cateza lucruri ce trebuie sa le stii : http://www.musiccopyrightlawyer.com/......e-discuri. Bafta si daca ajungi sa iti faci o melodie vreau si eu link-ul :)