| HotinAlexandra a întrebat:

Cum si-a inceput ariana grande cariera ei muzicala si de cum a devinit asa populara si iubita de oamenii?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

În martie 2013, Grande a atins un succes de mainstreams când piesa "The Way" de pe albumul său de debut Yours Truly (2013) a devenit un hit de top 10 în Billboard Hot 100 și a fost certificată cu dublă-platină de RIAA.[20][21][22] Albumul a fost bine primit și a debutat pe numărul #1 în Billboard 200. Astfel Grande a devenit prima artistă feminină a cărei înregistrare de debut s-a clasat pe prima poziție, după Animal de Kesha în ianuarie 2010, și a 15-a artistă la general.[23][24] În 2014 Ariana Grande a primit premiul Music Business Association în categoria "Breakthrough Artist of the Year", în semn de recunoaștere a performanței artistei pe durata anului 2013.[25]

Al doilea album de studio al Arianei, My Everything (2014), a debutat pe locul 1 în SUA, fiind bine certificat în multe alte țări. Cu single-urile "Problem", "Break Free", "Bang Bang" și "Love Me Harder" albumul a fost timp de 34 de săptămâni consecutive în top 10 al Billboard Hot 100, fiind artistul din 2014 cu cele mai multe single-uri în top. În 2015, își promovează albumul cu primul ei turneu mondial, The Honeymoon Tour. În 2016 lansează cel de-al treilea album de studio, Dangerous Woman. Piesa de titlul albumului a debutat pe locul 10 în Billboard Hot 100. Albumul a debutat pe locul 2 în Billboard 200.

... și mai găsești și tu pe net!

| vodami92 a răspuns:

Mda parca a tras ceva pe naslaughing a fumat cevalaughing are un ras ciudat! cu toate acestea e o cantareata buna! trebuie sa tinem cont ca sunt si vremurile asa! astazi totul este despre bani! lux! etc! plus ca mai este si chestia asta cu lgbt bdsm! daca nu esti ciudat! sarit de pe fix! nu esti bagat in seama! si ne miram noi ca la eurovision este asa! dar nu e adevarat! peste tot! au trecut totusi anii 60 70 80 90! anii in care erai condamnat daca erai asa! acum se bucura ca sunt liberi! etc! de aia regret cel mai mult ca in muzica numai este placerea aia de a face muzica! nu domne! nu! acum bani bai nene! sa se umple de bani! lux! glorie cat cuprinde! artistii din generatia veche nu aveau atatea conditii! ce li se cerea sa faca! aia faceau! nu aveau de ales! astia de acum au totul! am vazut poate doar in filme seriale! cu jason statham! ca daca nu esti bogat! nu ii problema! te facem daca nu esti bogat! chestii de astea sincer ma lasa rece! ca nu au nici o treaba cu realitatea! in realitate muncesti corect! si nu strangi atatia bani! ei dar daca faci smecherii! oho! i-a sa vezi ce te imbogatesti! mai ales de pe spatele altora!